Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez befolyásoló tényező a...

Ez befolyásoló tényező a gyermekelhelyezésben?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a gyermek januárban. Én adtam be a keresetet apuka ellen. A kérdésem az, hogy befolyásolja-e a bíró döntését az, hogy én a kicsivel egy 25nm-es házban lakom, apuka pedig egy fullos kb 150nm-es házban. Papíron én 3x annyit keresek, mint ő, de gondolom ez sem számít.
2020. szept. 7. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
hát nem hiszem... jó ez az ügyvéd? orvosi igazolást tudsz kérni az orvostól? az elég kell hogy legyen.
2020. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Sajnos (vagy inkább hál'isten?) nincs viszonyítási alapom az ügyvédek között, de úgy érzem jó ügyvéd. Az orvosi papírok a fényképekkel ott szerepelnek a keresetlevél mellett, tehát elő tudom venni a bíróságon ha nagyon muszáj. De ez már más kérdés.


Tud valaki választ adni, hogy hogyan vizsgálják felül a gyermek anyagi ellátását? A ruhás szekrénye tele van, étel van a hűtőben, a fagyasztó roskadásig van hússal (mindig megveszem akciósan és lefagyasztom), így tartalékolok. De azt megnézik, hogy van-e félretett pénzem pl? Mert az konkrétan nincs, max 5-10ezer forint marad a fizetés napjáig.

2020. szept. 7. 19:43
 13/15 anonim ***** válasza:
Kijön a gyámhivataltól egy ügyintéző. Megnézi, hogy van-e áram, fűtés, folyóvíz, fürdőszoba, van-e külön helye (ágya a gyereknek), megfelelő mennyiségű ruhája, játéka, tisztaság van-e. Beszélget is egy kicsit a körülményekről, szokásokról. Nem nézik a bankszámlát, félretett pénzt, de az számít, hogy van munkád. Nem árt beszerezni egy munkáltatói igazolást.Még ha csak havonta 1-2x szoktál inni alkoholt, most annyit se igyál, amíg meg nem történik az elhelyezés. A gyerektartás megállapításakor nem a papíron bevallott jövedelmet, hanem az életvitelt nézik, tehát a volt férjed számíthat arra, hogy magas tartásdíjat kell fizetnie, ha neked ítélik a gyereket. Próbálj vele megállapodni egy alacsonyabb összegben. Ha sikerül megállapodni békésen, akkor ez az egész cécó elkerülhető. Te beleegyezel egy alacsonyabb összegbe, mint amit képes lenne kifizetni, ő pedig megússza, hogy az anyagi helyzetét, életvitelét vizsgálják, nem fog rászállni a NAV, nem idézel be minden lehetséges tanút, hogy a bántalmazást bizonyítsák, és esetlegesen börtönbe is kerüljön. Meglátod, bele fog menni. Próbálj arra törekedni, hogy ne legyen közös szülői felügyelet, a gyereket a te felügyeleted alá helyezzék el. Egyezzen ebbe bele, és cserébe rugalmasabb leszel a kapcsolattartás terén.
2020. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos választ adtál! Köszönöm szépen!

Minden feltétel teljesül.

2020. szept. 7. 19:53
 15/15 anonim ***** válasza:

ha apuka szereti a gyerekét és 22ig nem zárul le a peretek, akkor az új elhelyezési törvényre hivatkozva apuka nem fogja hagyni hogy kisajátítsd a gyereket.

főleg ha minden feltétel adott az édesapánál is a gyerekek egészséges életviteléhez.

tehát 2hét/2hét.

ha pedig kiderül, hogy hamisan tanúzol és hamisan vádolod meg apukát csb erőszakban, akár letöltendőt is kaphatsz.

2021. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!