Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyen helyzetben mit lehet...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni? (Paypal örökség)

Figyelt kérdés
Apam evekkel ezelott megadta nekem a paypal jelszavat mondvan ha vele valami tortenik a rajta levo penz az enyem. De aztan nem nagyon beszeltunk errol semmit. A kozelmultban meghalt. Most megneztem a szamlajat s 3 millio forint van rajta. Mivel nalam a jelszo siman atutalhatnam a szamlamra. De nem lehet ebbol gondom? Ha a nav kerdezi mit mondok honnan van? Adoznom kell? Ha igen milyen cimen? Kell esetleg valalkozoi? De tevekenyseget nem folytatok. Kell beleegyezo nyilatkozat vagy eleg ha nalam a jelszo. Mivel egyetlen orokos vagyok nem lenne aki beperelne igy vita nem lenne, max a hatosag kerdezhet ezt azt, csakhogy barmit kerdez nem tudom a valaszt...
2020. szept. 6. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora összegnél szerintem nézik, hogy ugyanazon a néven van-e a számla, mint a paypal. Szerintem ha apád számlája hozzá van rendelve, hívd le arra. Adózni nem kell utána, hiszen egyenes ági felmenő utáni örökség részét képezi, a hivatalnak megmondod, hogy ez is apádé volt, csak a paypalen tartotta (ugyanaz, mintha lett volna még egy bankszámlája).

Részvétem.

2020. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi. A bankszamlaja mar nem aktiv.
2020. szept. 6. 12:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Átküldeni áttudnám egy saját paypal számlára s arról le az enyimre de akkor elfogadják, hogy a paypalra örökség ment?
2020. szept. 6. 12:47
 4/6 anonim ***** válasza:
A NAV mindenképpen el kell, hogy fogadja. Egy darabig ne szüntesd még meg apád paypaljét, akkor a NAV is látja, hogy az övé volt.
2020. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel a tippmixprora lehet befizetni paypallal ezert fizess be oda, forgasd meg egyszer az osszeget es kerd ki a bankszamladra. Az onnan jott jovedelem adómentes.



De elotte csinalj magadnak ppt, es oda kuldozgesd at aprankent az osszeget.

2020. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell sehova sem forgatni

A kormány megszüntette a vagyonosodási vizsgálat lehetőségét csak akkor lehet ha valaki saját magát jenti fel.

2020. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!