Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiköltöznék Magyarországra....

The Best Nr.1 kérdése:

Kiköltöznék Magyarországra. Mit és hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval, én jelenleg Erdélyben élek 19 éves múltam, idén érettségiztem sikeresen. Nem íratkoztam egyetemre, mivel csak ősszel lett meg az érettségim, a román nyelv kifogott rajtam és megbuktam az első vizsgán. Nem is iratkoztam egyetemre idén. Nemrég elkezdtem dolgozni, és mivel ahol élek, -bár Erdélyről van szó,szükséges a román nyelv, amely nehézzé teszi a mindennapokat. Kiskoromban álmodoztam arról, hogy egyszer majd kiköltözhetek az Anyaországomba és teljesen magyarnak érezve magamat élhetem a mindennapjaimat.

Elkezdtem azon agyalni, hogy miként tudnék kiköltözni Magyarországra. Sajnos még magyar állampolgárságom nincs, de rajta vagyok. Nem tudom igazán, hogy mi az eljárás ilyenkor. Vannak rokonaim is Budapesten, gondoltam ott is lakhatnék 1-2 hónapot meddig elkezdek dolgozni és esetleg egy albérletbe költöznék.(már volt erről szó,hogy tudnak ebben segíteni). Esetleg valaki valamilyen tapasztalatot megtudna osztani? Mit és hogyan kellene csináljak? Esetleg aki ugyanígy Erdélyből költözött ki?(persze, tudom a vírus miatt ez még inkább komplikáltabb lesz, de szeretnék egy valamilyen képet látni magam előtt, hogy mit hogyan kellene csinálnom). És esetleg egy összeget is mondhattok, amely szükséges lenne,( iratok, papírok, engedélyek, nem is tudom. Minden amiért fizetném kellene).



2020. szept. 14. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Azért az számold bele, hogy Budapesten egyedülállóként albérletet megfizetni eléggé nehéz lesz. 200, de inkább 300 százezer kell, hogy kibérelj egy kis lakást, persze,ha szobát akkor olcsóbban.
2020. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Így tudod intézni a magyar állampolgárságot.

[link]

“Egyszerűsített honosítását az a nem magyar állampolgár kérheti, aki soha nem rendelkezett magyar állampolgársággal és akinek felmenője magyar állampolgár volt, illetve valószínűsíteni tudja magyarországi származását és magyar nyelvtudását igazolja.”


Addig is a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkezel mint EU tagállam állampolgára, a szabad mozgással meg jár a szabad munkavállalás is (EU szerződés 45. cikke szerint).

“ 45. cikk


(az EKSz. korábbi 39. cikke)


(1) Az Unión belül biztosítani kell a munkavállalók szabad mozgását.


(2) A munkavállalók szabad mozgása magában foglalja az állampolgárság alapján történő minden megkülönböztetés megszüntetését a tagállamok munkavállalói között a foglalkoztatás, a javadalmazás, valamint az egyéb munka- és foglalkoztatási feltételek tekintetében.


(3) A közrendi, közbiztonsági vagy közegészségügyi okok alapján indokolt korlátozásokra is figyelemmel, a munkavállalók szabad mozgása jogot biztosít a munkavállalónak arra, hogy:


a) tényleges állásajánlatokra jelentkezzen;


b) e célból a tagállamok területén szabadon mozogjon;


c) munkavállalás céljából valamely tagállamban tartózkodjon az adott tagállam állampolgárainak foglalkoztatására vonatkozó törvényi, rendeleti vagy közigazgatási rendelkezéseknek megfelelően;


d) egy tagállamban történő alkalmazását követően a Bizottság által rendeletekben meghatározott feltételek mellett az adott tagállam területén maradjon.


(4) E cikk rendelkezései nem vonatkoznak a közszolgálatban történő foglalkoztatásra.”

[link]

2020. szept. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Anyaországodban? Az Románia, hisz erdély az Románia része.


Szépen írsz magyarul, kevés bozgor ír ilyen szépen, gratulálok, hogy megtanultad ezt a nehéz nyelvet.


Úgy tudsz ide jönni, hogy kell lakcím a munkavállaláshoz. Az nem baj ha romániai lakcímed van.

2020. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: tisztában vagyok az árakkal,viszont nem vagyok nagyra vágyó, egy nagyon pici lakás is megtenné az elején.


Második válaszoló:tehát ha jól értem, mivel EU-s állampolgár vagyok(román állampolgár jelenleg) van szabad mozgásom Európa területén és nem kellene a magyar állampolgárság hiánya gondot okozzon. És a lakcím? Az hogyan működik? Tegyük fel, kiköltözök, munkát vállalok, közben elindítom a magyar állampolgárság megszerzéséhez a folyamatot. Ez így oké?



Harmadik válaszoló: nem tudom mit értesz a "bozgor" fogalmon. Nem kellett megtanulnom magyarul, mivel magyar vagyok, magyar iskolába jártam, magyarul kommunikálok minden nap.

2020. szept. 15. 06:20
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
#3 vagyok, igazi demokrata vagyok, mi így hívjuk facebook csoportokba azokat akik Romániában élnek magyarul is tudnak és persze szavaznak a fideszre.
2020. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Érettségivel, használható szakma nélkül, akkor sem találsz olyan mun kát, miből meg is tudsz élni. Akkor sem, ha megszerzed az állampolgárságot.
2020. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, román állampolgárt nem különbözetet meg munkáltató (kivéve közszolgálatban).

Hármas hozzászólásában a lakcím gonoszkodás volt, ha önéletrajzokra adott cégtől sokszáz km távolságú lakhelyed írsz, akkor tényleg nem téged fognak tartani az ideális jelöltnek.

De ha élelmesebb vagy, akkor van baráti körödben olyan, aki nem ellenzi azt, hogy csak cégeknek küldött életrajzba az ő közeli lakcímét írjad. Meg legyen egy magyar mobil számod is.


Azért ha már munkád lesz, akkor az államnak mindenképpen valós lakcímed jelentsd be, tartózkodási hely bejelentéséhez a tulajdonos hozzájáruló nyilatkozata sem kell (sok albérlet kiadó törvénytelenül nem engedi, hogy lakcímként jelentkezzen be a bérlő)

[link]


#2

2020. szept. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Hát elég buta vagy hogy egy magyar albérlet az álmod. A hozzád hasonló (0 szakma érettségi) ősmagyarok se élnek túl nagy gazdagságban.

Nem is keresnél annyit hogy ki fizess egy albérletet. Talán még a felét se.

Hajléktalan csóró akarsz lenni? Gyere budapestre.


Ha lenne egy pici eszed nyugatra mennél. Németül vagy angolul biztosan tudsz.

2020. szept. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Honfitársaim nevében is szégyenkeznem kell! Ide akar jönni egy fiatal külföldről, aki beszéli a nyelvet, tisztességesen akar dolgozni, esetleg tanulna, ráadásul hivatalos úton intézni akarja a papírjait, minden normát be szeretne tartani. Nem megalázni, megszégyeníteni kellene, hanem éppen hogy segíteni, támogatni.


Kérdező, ne hagyd magad eltántorítani, nem csak bunkók vannak ebben az országban, vannak normális, tisztességes emberek is. #2-es válaszaiban mindent leírt én csak csatlakozni tudok.

2020. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, egyszerű tényeket írtam.


Magyarországon a tisztességes munka azt jelenti hogy szaré hugyé gürizel, de legalább büszke magyar vagy.


Mert tisztességes fizetés az nincs.

2020. szept. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!