Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tudnád, hogy Magyarországon...

Ha tudnád, hogy Magyarországon nem lesz nyugdíjad vagy csak kevés, akkor kiköltöznél külföldre?

Figyelt kérdés

Sokak szerint a magyar nyugdíjrendszer pár év múlva össze fog omlani és egyáltalán nem vagy csak nagyon minimális összegű nyugdíjat fognak kapni az emberek.

Ennek tudatában kimennél külföldre vagy itthon maradnál?

Sokan nem tudnának havi több tízezer forintot félretenni a nyugdíjas éveikre.



2016. júl. 27. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A Pm alapjövedelemmel kampányol, szal ne aggódj! :)

Egyébként én 2005 óta hallgatom, hogy jövőre összeomlik a rendszer:)

Ahogy azt is 2010 óta, hogy jövőre itt már csak egy sivatag lesz.

2016. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenki tudja, hogy aligha lesz nyugdíj, de nem költöznek ki mert félnek, nincs tőkéjük, lusták a nyelvhez, vagy bíznak a nyugdíjban.
2016. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem lesz nyugdíjam, bár ahogy kinéz kétlem, hogy a nyugdíjas éveket megélem (hála..)
2016. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Úgy tudom, jó pár külföldi országban csak ledolgozott (bejelentett) 10 év munkaviszony után lehet ottani nyugdíjat kapni. Egyéb esetben csak beleszámít a nyugdíj alapba, de magyar nyugdíjat kap az illető.


Tehát kb. 50-55 évesnek kellene lenni az utolsó időszaknak - de az ilyen korú emberek már ritkán költöznek. Sőt, szerintem 40 felett is kevesen... Unokák, idősebb szülők stb megakadályozzák.

Szerintem jellemzően fiatalabbak, 40 alattiak mennek, de ők meg nem a nyugdíj miatt.



Amúgy meg nem csak a magyar nyugdíjrendszer akar összeomlani... Úgy emlékszem - bár ebben lehet, hogy tévedek -, hogy a belgák emelték fel először a nyugdíj korhatárt 65 évre és most is ők akarják még tovább emelni.

Én személy szerint nem a nyugdíj miatt mennék...

Aztán nem tudom, tudtok-e róla, hogy júl. 1-ével lépett érvénybe a rendelet a szülőtartásról...

2016. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Na, az a helyzet, hogy nálunk nincs nyugdíj, hanem egy szerencsejáték van helyette, a nyugdíj lutri.

Feleségem egyik rokona 16 év munkaviszonnyal 1985 óta nyugdíjas...

Mi ez, ha nem főnyeremény?!

2016. júl. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyugdíj nélkül is.

Nyugdíjad ugysem lesz,aki erre vár az buta ember.

Plusz úgyse élem meg hálistennek a nyugdíj korhatárt.

2016. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!