Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiköltöznék Magyarországra....

The Best Nr.1 kérdése:

Kiköltöznék Magyarországra. Mit és hogyan?

Figyelt kérdés

Szóval, én jelenleg Erdélyben élek 19 éves múltam, idén érettségiztem sikeresen. Nem íratkoztam egyetemre, mivel csak ősszel lett meg az érettségim, a román nyelv kifogott rajtam és megbuktam az első vizsgán. Nem is iratkoztam egyetemre idén. Nemrég elkezdtem dolgozni, és mivel ahol élek, -bár Erdélyről van szó,szükséges a román nyelv, amely nehézzé teszi a mindennapokat. Kiskoromban álmodoztam arról, hogy egyszer majd kiköltözhetek az Anyaországomba és teljesen magyarnak érezve magamat élhetem a mindennapjaimat.

Elkezdtem azon agyalni, hogy miként tudnék kiköltözni Magyarországra. Sajnos még magyar állampolgárságom nincs, de rajta vagyok. Nem tudom igazán, hogy mi az eljárás ilyenkor. Vannak rokonaim is Budapesten, gondoltam ott is lakhatnék 1-2 hónapot meddig elkezdek dolgozni és esetleg egy albérletbe költöznék.(már volt erről szó,hogy tudnak ebben segíteni). Esetleg valaki valamilyen tapasztalatot megtudna osztani? Mit és hogyan kellene csináljak? Esetleg aki ugyanígy Erdélyből költözött ki?(persze, tudom a vírus miatt ez még inkább komplikáltabb lesz, de szeretnék egy valamilyen képet látni magam előtt, hogy mit hogyan kellene csinálnom). És esetleg egy összeget is mondhattok, amely szükséges lenne,( iratok, papírok, engedélyek, nem is tudom. Minden amiért fizetném kellene).



2020. szept. 14. 23:23
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szóval akkor próbálok hasznos lenni:


EU-s állampolgárként szabadon vállalhatsz munkát az EU területén. Szóval nem kell magyar állampolgárság ahhoz, hogy itt dolgozz.


Azonban, ha nincs használható szaktudásod, akkor ne nagyon reménykedj! Jelenleg nagy gazdasági visszaesés van, sok a munkanélküli. A következő 1-2 évben ez nem is lesz sokkal jobb.


Albérletben egyedül Budapesten szükséged lesz havi 300.000Ft-ra az élethez és ne feledd, hogy egy albérlet kibérlésekor kell fizetni kauciót, ami általában 2 hónapnyi pénz.

Szóval legyen mondjuk 3000Euród a költözéshez.


Ha van szakmai végzettséged, akkor azt lehet, hogy honosítani kell, hogy elfogadják Magyarországon.


Ha idejöttél és bejelentkeztél rezidensnek, akkor minden hónapban fizetned kell ~8000Ft-ot az egészségbiztosítás miatt akkor is, ha nincs állásod. Ha nem fizeted, gyűlik a tartozás, és nem látnak el, ha beteg leszel. Ha lesz állásod, a munkáltatód fizeti ezt utánad.


Nagyjából ennyi.

2020. szept. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!