Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le akarom vetetni a tablófotóm...

Le akarom vetetni a tablófotóm. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Tehát amikor, 8.-os voltam készült tabló fotó.

Én nem akartam fotózást, főleg nem hogy kikerüljön a szétretusált fejem a tablóra.

És nem is kértem fotókat. Visszaküdettem a nyers képeket. (Szüleim rám bízták, ha tetszik veszünk, ha nem nem). Az férfi osztályfőnököm pedig ideges volt rám és hazaküldette a képeket, hogy beszéljek a szüleimmel. Mondtam neki, hogy nem akarok rajta lenni a tablón, és a képekből sem kérek. Erre ő megrendelte a képet, és az engedélyünk nélkül a tablóra került.

Nemsokára 18 leszek, és már érzem magam annyira érettnek hogy tudjam, nem akarom tovább ezt tűrni. Szüleim nem tettek ellene semmit. De én most szeretnék. Milyen lépéseim lehetnek?



2020. szept. 24. 15:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, a személyiségi jogokat ne keverd a hülyeséggel.

Ahhoz is jogod van amúgy, csak nagyon ciki.

A tablódon rajta vagy és kész. Viseld el. Vannak rossz és jó tablók egyaránt. A kutyát nem érdekli az ügyeletes tanárokon kívül hogy ki vagy mi van a tablókon, mert csakis ők nézegetik unalmukban a folyosón - én is ezt teszem.

A mi tablónk és benne az összes kép konkrétan sz@r lett, a fotós is béna volt és az apuka aki elvállalta, hogy megcsinálja, az nem jött rá hogy nem lesz rá ideje, így az utolsó este felragasztotta őket szimplán egymás mellé egy nagy kartonra a nevekkel és ennyi. Annyira rossz lett hogy az osztály megkérte az osztályfőnököt, hogy soha ne is tegyék ki az iskola falára. Ennyi a sztori.

Aztán amint elmentünk a suliból (ez középiskolai tabló volt) mindenki el is felejtette az egészet és se minket, se a sulit nem is érdekelte többet. Fogalmam sincsen hogy kirakta-e azután az osztályfőnök vagy az iskola a falra a többi közé, hogy nézte-e bárki azóta, egyszerűen nem számít. A lényeg hogy oda jártam suliba, emlékszem az osztálytársaimra akikkel ha ritkán az osztálytalálkozón, de összejövünk és jókat sztorizunk. Erről a tablóról is.

Ha pörögsz ezen a képen az csak annyit jelent, hogy veled valami baj van. Nem a jogaiddal, hanem az agyaddal. Senki nem fogja tudni hogy az a te képed, hogy milyen voltál "eredetiben" és ez egy retusált kép ami rosszabb vagy jobb az eredetinél.

Egy dolog lenne itt baj, ha nem lennél rajta azon a tablón. Azzal nem a képedet vetetnéd le, hanem magadat törölnéd ki onnan. A többiek éppen úgy nem fogják tudni, mint ahogy azt sem tudják, hogy látta-e valaki azóta.

Amúgy attól, hogy onnan leveteted a képedet, a másolaton, amit minden tanár és diák megkapott róla - te is - azon rajta leszel.

Bemehetsz a suliba, hisztizhetsz egy kört és tuti le is vennék a kedvedért a képedet. Vagy egyszerűen kitakarnák, hogy ne kelljen megbontani egy üvegezett tablóképet. ÉS? Mi változna? Az agyadban a görcs akkor is benne maradna - csak ezentúl mindenki arról beszélne, hogy jött egy hülyegyerek aki ennyi évvel később hisztizett azon, hogy rajta van a tablón a képe.

Inkább keress fel egy pszichológust, mert itt mélyebb bajok vannak amiket időben kellene kezelni.

Vagy ismerd be hogy kamu volt az egész kérdésed!

2020. szept. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogod tudni leszedetni. Nem sérti semmilyen jogod.
2020. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%

11. ha nem ismered a kérdezőt, honnan tudod, hogy pszichológusra van szüksége? Egyszerűen rossz érzéseket vált ki belőle az a kép és nem akarja, kész. Ugyanúgy nem számítana az sem, ha nincs rajta, mint ha rajta van. Ennyivel le is lehetne venni, nem?

Ha a tanára is ember lenne, nem páros ujjú patás, legalább megpróbálta volna megbeszélni a kérdezővel a dolgot.

Az iskola lényege, hogy elvégezze az ember, semmi más kötelezettsége nincs. Hol van benne bármilyen szabályzatban, hogy bárkinek is kötelező bármiféle tablóképet is készíttetnie, felmutatnia? Valaki idézze, vagy linkelje már be!

Ha hangfelvételt vagy képi felvételt készíthetnek valakikről valahol, akkor ott azt jól érthetően közölni kell, és azt is, hogy a jelen lévők azt a jelenlétükkel elfogadják.

Mivel az iskola kötelező mindenkinek, nem eröltethetnek rá a tanulókra a tanuláson kívül más kötelezettségeket. (A viselkedésről a magatartás osztályzat szól, illetve szaktanári, igazgatói, egyéb figyelmeztetések, ha nem felel meg.) Ha tájékoztatnak, hogy a jelenlévőkről hang-és képfelvétel készülhet és ehhez a jelenlétével ezt elfogadja, akkor elhagyhatja a helyszínt, így nem lesz se kép, se hangfelvétel. Az iskolát viszont nem hagyhatja el, szóval ez így azért kicsit necces!


Még mindig érdekelne, milyen pszichés problémára gyanakszik, aki ezt írja, de úgy látszik, fogalma sincs a pszichés problémákról.

2020. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#13 Te éppen úgy nem ismered. Viszont még a kérdéséhez kiírt szövegét sem olvastad el.

Egy nyolcadikos tablóképen problémázik majd 4 évvel később, amikor már réges-régen egy másik iskolába jár. Ne akard bemesélni nekem, hogy nem érted te is elsőre, hogy ez csakis akkor okoz valakinek olyan problémát ha valami nincsen rendben vele.

2020. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Kedves "pszichológusra van szükségem" válaszoló!

Ez nem csupán általános iskola, hanem egy gimnáziummal van összekötve, ahol magyar, töri, fizika stb szakok vannak :)

Megtalálható az iskolában első osztályostól a 12.-esig bárki.

Más iskolából is járnak át a tesiterembe a diákok :)

A tablófotó a tornaterem melletti folyosó van kihelyezve, a padokkal szembe. Ergo ha valaki átöltözött, leül és megvárja a társait.

Nem egyszer voltam baszogatva a tabló miatt, irkáltak rám, nevettek ki miatta.

Ez olyan, mintha keringenek rólad egy kínos kép a neten. Vagy ha "Korpás" lenne a vezetékneved.

Nem egy random 5.emeleti kisfolyosón van elhelyezve a plafonnal egy magasságban.

Talán így már felfogod, miért is szeretném annyira levetetni.

2020. szept. 25. 21:35
 16/22 qkker1 ***** válasza:
100%

'Vagy ha "Korpás" lenne a vezetékneved.'


Nekem volt egy Korpás nevű haverom, semmi baja nem volt a nevével! Lehet, nem olyan paranoid , mint te?

2020. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve ballagott az egyik tanítványom, a szülei viccesnek gondolták, hogy a Nemoda névhez a Buda keresztnevet rakják. Megszokta és nincs kiakadva azon hogy ott van a tablóján.
2020. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
Bemész az iskolába és beszélsz az igazgatóval vagy valakivel és elmagyarázod neki a dolgot. Ha megértik, hogy piszkáltak és zaklattak téged a tabló miatt, akkor lehet tudnak segíteni és leveszik a képedet.
2020. nov. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, halenne pici eszed nem a tablót szedetnéd le, az összes rajtalévő diákkal együt, hanem beragasztanál egy normális képet magadról, ha már a tabló készítésénél ez nem jutott eszedbr, hogy saját képet is beválalhatsz.
2020. nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Saját képet nem engedtek, üvegezett a tabló és le van zárva.


Nincs pszichológusra szükségem, köszönöm az aggódást.

2020. dec. 16. 00:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!