Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre lehet vonni egy...

Felelősségre lehet vonni egy mlm céget és a terjesztőjét?

Figyelt kérdés

Egy barátom esete(Nevezzük Zsuzsinak), jelenleg karanténban van(Pozitív sajnos), utána ügyvédhez fordul.

A sztori lényege röviden:

Zsuzsi édesanyja(65éves) szeptember másodikán kórházba került kritikus állapotban, és egy héten belül meghalt.

Kiderült, hogy tavasszal diagnosztizálták mellrákkal, ismét. 8 éve a bal mellét levették, illetve a nyirok áttéteket ki, és végigment a kemó-tortúrán. Tavasszal elutasította a kezelést és mostanra több áttéte is lett, többek közt tüdő, máj, nyirok.

Zsuzsi az édesanyja lakásán tölti a karantént, és miérteket keresve az anyja facebookján egy érdekes beszélgetést talált.

Egy “barátnőjének” elmondta, hogy csomót talált a mellében, stb.

Ez a “barátnő” mlm-es és rögtön berángatta Zsuzsi anyukáját ebbe, prospektusokat küldött, amikben emberek azt állították, hogy ettől a tápkiegtől gyógyultak meg.

Zsuzsi anyukája kb másfél millió forintot költött ezekre a sz.rokra, a “barátnő” végig bíztatta, hogy használ, illetve, mikor nyáron rosszabbodott az állapota, piramisban a “barátnő” felett álló pasi lebeszélte, hogy orvoshoz menjen, mert valami tesztjük azt mutatja, hogy zsugorodik a csomó.

(Cégnevet direkt nem írok ki, egy kutya az összes)

Mielőtt válaszoltok az anyukát kritizálva: rettegett. Megszenvedte 8 éve is a rákot, a férje elhagyta, elveszítette a munkáját, és a barátai jó részét. Zsuzsi ápolta és támogatta akkor, és most nem akarta, hogy aggódjon és hazajöjjön Németországból.

Plusz komolyan elhitte, hogy segíteni akarnak neki.



2020. szept. 24. 16:52
1 2 3 4 5
 41/44 A kérdező kommentje:

Szia! Igen!

És nem kapott jó híreket.

Mivel anyukája az elején aláírta, hogy lemond a kezelésről, így a vád alapja elég gyenge.

Gondolkozott arról, hogy a médiához fordul, de az itteni válaszokból kitűnt, hogy csak az édesanyja emlékét gyaláznák. Azt pedig nem szeretné.

2020. dec. 4. 17:30
 42/44 A kérdező kommentje:
A cég neve ZINZINO
2020. dec. 4. 17:31
 43/44 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok. Beírtam a cég nevét a Google-ba és egyből ez jött ki nekem:

[link]


Mit szólsz ehhez, kérdező?

2020. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam. Pofám leszakad, hogy mennyire mást ír a bemuatkozójuk. Még azt is letagadják, hogy halolaj.
2020. dec. 4. 22:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!