Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megtagadhatja az orvos a...

Megtagadhatja az orvos a kezelésemet, ha a kórház ellen feljelentést tettem korábban más ügyből kifolyólag?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 21:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Életmentö elsösegélynyújtást nem
2020. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem tagadhatja meg, elméletben.


Gyakorlatban, meg megteheti és keresztbe tehet.

2020. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Nem.

Eleve, az orvos esküt tesz, amit nem szeghet meg.

A másik, hogy a szolgáltatásért fizetsz /jó esetben/, az orvos az alkalmazottad.

2020. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Bármit megtagadhat az orvos, ha meg tudja indokolni orvosilag...


Az más kérdés, hogy az indoklása megáll-e.

2020. okt. 1. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Azt elfelejthetitek hogy ha szolgáltatásért fizetsz akkor a szolgáltatást adó az alkalmazottad. Ha bemész egy mekibe egy 20ezressel attól még nem te leszel ott a főnök.
2020. okt. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tagadhatja meg.

Ha nem arra az osztályra mész, amelyiken dolgozó ember érintett a peredben, akkor egy nagy kórházban nem is okvetlen tudnak róla.

2020. okt. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

"Azt elfelejthetitek hogy ha szolgáltatásért fizetsz akkor a szolgáltatást adó az alkalmazottad. Ha bemész egy mekibe egy 20ezressel attól még nem te leszel ott a főnök."


A meki egy magáncég. Itt meg a köztulajdonú EÜ-ről van szó.

Az álllampolgár tulajdona a kórház telke, épülete, ő vásárolta a felszereléseket, műszereket, ő keresi meg az orvos, az ápoló fizetésére valót, az üzemeltetési költséget.

2020. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Hadilábon állsz az ÁKR-el látom, meg mindennel ami közig. jog.
2020. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

3-as 7-es. Én orvos vagyok, ezt a dumát egyszer süsd csak egyszer egy kolléga előtt, úgy ki leszel dobva mint macska sz.rni.


"Az orvos a beteg ellátását akkor is megtagadhatja, ha

a) az adott ellátás erkölcsi felfogásával, lelkiismereti vagy vallási meggyőződésével ellenkezik,

b) a beteg együttműködési kötelezettségét [26. § (2) bekezdés] súlyosan megsérti,

c) vele szemben a beteg sértő vagy fenyegető magatartást tanúsít, kivéve, ha e magatartását betegsége okozza,

d) saját életét vagy testi épségét a beteg magatartása veszélyezteti."


1997/CLIV


Engem mélységesen sért amikor a beteg a csicskájának néz, de szerintem a többieket is. A sz.ros havi 7000 forint TB befizetéstől pedig ne legyen ilyen nagy a pofád!

2020. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

A kérdésre is válaszolva, ha te feljelentetted X osztályt, akkor ott jogosan nem szeretnének ellátni, mert pl. történik egy hiba, kapásból hőzönghetsz, hogy direkt kiszúrtak veled, viszont X osztály tovább kell küldjön téged olyan helyre ahol viszont ellátnak.


De például Y osztály amihez csak annyi közöd van, hogy szintén abban a kórházban van szerintem el fog látni, nagy eséllyel semmit nem is tudnak az ügyedről.

2020. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!