Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrhejatás kérésének elutasít...

Végrhejatás kérésének elutasítása szabálytalanul. Ilyenkor is fellebbezni kell vagy csak írni nekik, hogy a jogszabályok szerint járjanak el?

Figyelt kérdés

A következő a story:


Beadtam végrehajtási kérelmet, végrehajtási lapokat kitöltve, ebben való igaz, voltak hibák.


Kaptam egy végzést, mely szerint csatoljam ezt meg azt, meg töltsem ki helyesen a lapot, oké, ez is rendben.


Na de ott a bukfenc, hogy még át se vettem a postán a végzést (nyilván szabályszerűen, határidőn belül vettem át és lett volna még 15 napom onnantól kezdve), már közben írtak egy másik végzést, hogy mivel nem voltam hajlandó csatolni a még át sem vett végzésben leírtakat (!!!), ezért elutasítják a kérelmet, és fellebbezzek 4 példányban blabla ...


Normálisak?

Vagy egy bíróságon nem hallottak még a kézbesítési határidő szabályairól? Mit lehet ilyenkor tenni?


Szóval most akkor az ő hibájukból én fizessek fellebbezési illetéket, holott egy szimpla eljárási hiba, azóta már rég csatoltam mindent, ma kaptam meg a teljes elutasításról szóló végzést.


Ha ennyire nyilvánvaló az eljárási hiba, akkor is fellebbezés jön szóba, vagy ugyanúgy az elsőfoknak kell írni, hogy legyenek kedvesek, jogszerűen eljárni?



2020. okt. 2. 10:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

sajnos nem lehet. egyetlen egy hiánypótló végzés volt, előtte csak egy badott kérelem, ennyi.


arra vonatkozik sajnos, megnéztem. ahogy írtam, egész egyszerűen nem várta meg se a térti visszérkezését se a határidő lejártát, csak úgy hasraütásre írt egy elutasító végzést.

oké, leírom ezt most a fellebbezésben, de gondolom, az lesz a válasz, h márpedig nem adtam le semmit, hiszen bizonyíthatatlan, hogy én személyesen mit adtam át (érkeztető pecsétes példányt nem voltak hajlandóak adni, pedig már nagyon erőszakosan kértem, de így akkor ez is érthető)


nem tudom, mégis kinek lehetne panaszt tenni, hogy legyenek kedvesek a magyar jogszabályok alapján eljárni, és ne az aktuális kedvétől függően vagy amikor éppen van 2 perce, akkor írkáljon végzéseket ...


közben látom már mire megy a játék: tényleg úgy lesz, ahogy fentebb is írtam, még 1 hét kb és elévül az egész követelés, akko rmár hiába adok be bármit. ismerve az adós bírósági kapcsolatait, így már érthető, miért történik mindez.

2020. okt. 4. 14:04
 12/13 A kérdező kommentje:
tehát nem volt 2 végzés, nem volt mást elutasítani ... de egyébként igen, stimmel a száma. az van, amit írtam. nem várta meg a határidőt, pedig jóval korábban teljesítettem.
2020. okt. 4. 14:05
 13/13 A kérdező kommentje:

na újabb fejlemény az észbíróságon:


beadtam a fellebbezést, és szal úgy tűnik, tényleg csak a szimpla ostobaság miatt van az egész.


kvázi lecsesztek, h mégis mit akarok, hiszen már elutasításra került. erre közöltem, h oké, de ez már a fellebbezés, mivel szabálytalanul utasították el. na erre meg pattogtak, h az lehetetlen stb. oké, elmagyaráztam nekik, hogy a 15 napos határidő az nem onnan indul, amikorra éppen Gizike ledátumozza az iratot vagy amikor borítékba helyezi, de még nem is akkor, amikor Gizimke úgy gondolja, hogy már átvettem, hanem vannak a kézbesítésnek szabályai (ezt is mellékeltem kinyomtatva, ezek szerint még jó, mert most tanulnak tőlem).

erre meg elbámultak a levegőbe, h jééé mik vannak, és nagy nehezen átvették a fellebbezést, de még mindig hülyén néztek, h mit is akarok fellebbezni, hiszen szerintük minden rendben. a legfbőbb érvük az volt, hogy "pedig ezt nem szokták fellebbezni", ó mondom, fantasztikus, csak az a baj h nem a szokásjog működik nálunk, hanem írott jogszabályok.


vicc ez az egész komolyan, nem értem, h a jogban ennyire tájkékozatlan embereket hogy alkalmazhatnak a bíróságon. vagy most ez tényleg olyan magas szintű jogi ismeretnek számít? nem értem ... csak az lesz a fantasztikus, ha a másodfokon is ennyi eszük van. akkor passz.

2020. okt. 5. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!