Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebbe ki lesz a hibás jogilag?

Ebbe ki lesz a hibás jogilag?

Figyelt kérdés

Tegyük fel:Nos,ha megyek a utcán vidáman,és a senkihez se szólok.

DE!

Egy hülyegyerek pofázni,mert nyilván ott vannak emberek,és hagyom a fenébe,mert hülyékkel minek foglakozni..

És az láttom nagyon produlkálja magát,és elkezd követni engemet,és folyton ugat még..

(Na most le akarom szögezni hogy nem az a gyerek vagyok aki könyen fel lehet húzni,de azért mindenek van határja.)

És még a nagyon nem normális hülyegyerek hozzámér (vagyis meglök/megüt) én meg válaszként gáz riasztóval meglövöm meghason,és még nem elég hogy a hülyegyerek még nem hagy el a támadással,de közeleg is,én meg végső esetben pár lövést le adok rá.

Persze mellhasra.

Ebbe ki lesz a hibás?



#gázpisztoly #önvédelem,fegyver,gáz-riasztó pisztolx
2020. okt. 3. 23:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Senki.
2020. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

#1!

Hogy hogy senki?

2020. okt. 3. 23:12
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
te
2020. okt. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#3!

És miért?

2020. okt. 3. 23:13
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Azért mert a felvázolt esetet másképpen kezeljük. teljesen felesleges bármivel lődözni.

A leírtakból egyébként az következik, hogy téged igenis fel lehet húzni. Viszonylag könnyen.

2020. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
32%

amit ő követ az, az garázdaság és könnyű testi sértés, amit te követsz el, az súlyos testi sértés. (minimum)

önvédelemre nem hivatkozhatsz, mert nyílt utcán történik és meg sem próbálsz elmenekülni. ez nem Amerika, itt nincs "stand-your-ground" szabály, sőt (jellemzően, kevés kivételtől eltekintve) éppen az ellenkezője van, fuss, rejtőzz, menekülj, vagy te leszel a bűnös.

2020. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%

Te. Mert csak indokolt ügyben szabad használni gázfegyvert.


Nekem van gázrpraym, ha vakaki utánamszólna, vagy utánamjönne, fenyegetne, nem érne hozzám, vagy esetleg megérint, de nem támadólag, akkor elzavarom a francba. Ha támad, támadólag lép fel, mevtámadott, lefújom. Önvédelemből jogosan.


Egyszer egy edzőteremből mentem ki, megállított az edző, hogy mit keresek ott, nem válaszoltam, semmi közöd hozzá csak be akartam jönni érdeklődni hogy van-e napi jegy, de inkább mem, mennem kell, mert megy a vonatom. Erre megfogja a karom, és fenyeget, hogy megöl stb, ki is verte a szám én meg lefújtam a gázspray-mmel, kitéptem aztán magam a szorításából és futottam, de több ember visszatartott. Aztán rendőr jött, a gyerek azt mondta, hogy biztos loptam odabentről mert volt régen ott lopás, és megnézte, megint tűnt el pénz és féltem a felelőségrevonástól és el akartam szaladni. Az ügyészség rablásra nevezte, mert szerinte én lophattam és a pénz megtartás miatt fújtam le. Azóta is megy a per. De akkor is önvédelem volt.


De nagyjábol ugyanaz a gázfegyver meg spray, csak előbbire szigorú szabályok vonatkoznak.


Tehát te lennél a hibás, de ha támadólag közelít hozzád, akkor viszont nem.

2020. okt. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Ja most látom, ha meglök, megüt, akkor nem lennél hibás, jogosan lőnéd, mert kimeríti az önvédelmet, ellenben gázpisztolytól ne. Hal meg csak szenved mint egy gázspray-től.
2020. okt. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Csak egy felfegyverkezett garázdaság, ha levikére hallgatsz, ugyanis olvassátok már el a btk-ban azt a rohadt tényállást a jogos védelemről, nem hosszu. A VÉDEKEZÉSNEK ARÁNYOSNAK KELL LENNIE.
2020. okt. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

#5!

Viszonylag nem vagyok az a vagyok hogy hagyom mwgveretni magamat.

2020. okt. 4. 08:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!