Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag támadható-e ha egy 2...

Jogilag támadható-e ha egy 2 hónapja vásárolt termékről, most derül ki, hogy hibás? És ez alatt a 2 hónap alatt, a vevő nem jelzett vissza az eladónak?

Figyelt kérdés
Eladott elektromos termékről (apróhirdetés) 2 hónap elteltével érkezett egy visszajelzés, hogy nem működik, és szakember által vizsgáltatták, hogy alaplap hibás a gép. Most követelőzve vagy az alkatrész árát, vagy egy új alkatrészt követelnek. Eladáskor a készülék ismert állapota lett meghirdetve. Ezzel kapcsolatban milyen jogszabályok érvényesek, és ha nem bizonyítható az adásvétel, miként támadható az eladó jogilag ?

2013. nov. 20. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Ha nincs garancialevél, akkor csak az eladó jóindulatán múlik, hogy vissza veszi-e.
2013. nov. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. Ha valamit veszel rendesen áruházban, de elhagyod a jótállást és a blokkot, akkor az sem bizonyítható.

Ez a fű alatti vatera tranzakciók pedig egyáltalán nem nyomokövethetők.

2013. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kivéve, ha valami extra-brutál embert fogsz ki, aki feljelent, és ujjlenyomatokkal bizonyítja, hogy a gépet tőled vette
2013. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az igazság mindig kiderül. Ha tudtál arról, hogy rossz a gép, de ezt eltitkoltad, ha ez kiderül, hibás teljesítésért, kárpótlásért is perelhet, sőt, csalás esete is fennállhat. BTK, PTK
2013. nov. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A probléma azzal van, hogy ha 8 napon belül kipróbálja a vásárló, és akkor nem működik, aláírom hogy panaszt tesz, és eláll a vásárlástól, de 2 hónap múlva telefonál... addig ő is csinálhatott vele bármit, pl elejthette stb, mi is megvizsgáltattuk szakemberrel, de elektromos hibára nem lát rá az ember, mert az nagyon véletlenszerűen jöhet elő.. túláram, hibás bekötés, villámkár, beázás, zárlat.. mint írtam, korábban használt működő gépről volt szó, nem egy talán jó... feljött érte a vásárló, szó nélkül bedobta az autóba kifizette a pénzt, se adásvételi se semmi.
2013. nov. 21. 08:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs 8 nap. Vagy tud az eladó a ritkán előforduló hibáról, vagy nem. Ha a hiba olyan, hogy negyedévente jön elő, nem várható el, hogy a vevőnél pont 8 napon belül jelentkezzen. (Nem is értem, mi ez a 8 nap...)


Ha tudtál róla, visszaveszed, és büszkén mesélsz az unokádnak arról, hogy milyen becsületes öregapja van. Szerintem megér ez ennyit. Mindenkinek megy tönkre alaplapja, le kell nyelni, a számítástechnika pénzbe kerül.

2013. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kérdés, hogy tudtál róla vagy nem tudtál róla, hogy amit eladtál annak ilyen baja van?
2013. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szóbeli szerződés is szerződés, attól, hogy nem írtátok le még létrejött az ügylet köztetek!
2013. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A másik érdekes, hogy vételkor annyira fontos volt hogy megvegyék, elárulom kombi gázkazánról van szó. Ha annyira sűrgős volt nekik, miért csak 2 hónap múlva derült ki ? addig nem volt melegvizük ? Még a fűtés hiányát megértem, mert nem volt nagyon gázos hideg idő. A másik pedig, hogy bevallották telefonba, hogy szétszerelték, és kihívtak hozzá szerelőt, ha maguktól mókolnak, akkor hogy várják el hogy én higgyek nekik bármiben is ? És ha van egy rossz másik gázkazánjuk, és így akarnak két jót csinálni ? Eddig több ügyvéd is azt mondta, hogy nehogy komolyan vegyük, mert kb 95% hogy blöff, és 5 % hogy ő náluk baszódott el, és mentik a menthetőt ! :) Köszönöm a válaszokat !
2013. nov. 23. 18:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy természetesen én nem tudtam ilyen hibáról, mivel utolsó leszerelés előtt használva volt. Hibásan el sem adtam volna. Ilyet nem kockáztatnék. De így már lassan hibátlan terméket sem adhat el az ember, mert így is vannak ügyeskedők akik a lehúzásra pályáznak !
2013. nov. 23. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!