Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen esélyeim lehetnek...

Milyen esélyeim lehetnek gyermekelhelyezésnél?

Figyelt kérdés

Apa vagyok (31) és van egy másfél éves kisfiam aki az anyjánál van és ő neveli.


Amiket leirok elhihetitek tisztában vagyok vele pontosan tudom hogy a törvényt és "jogilag" abszolút nem érdekli hogy közöttünk mi volt csak az hogy jó anya e és jó apa e az illető.


1.5 kisiam akit alig ismerek mivel 8 hónapja kint vagyok külföldön és "értük dolgozok", viszonyag könnyen ki lettem küldve azaz a pénz a legfontosabb a szemében, de elötte sem volt jó kapcsolatunk mert "csak a gyereket akarta tőllem" ezt ki is mondta évvekel a gyerek elött amikor nem voltunk még kapcsolatban sem " hogy gyereket akarok tölled és nem kell vele foglalkoznod" de eltelt 2 év és összejöttünk igy ezt a kijelentését el is engedtem mert tényleg minden jó volt, álom kapcsolat volt de amint terhes lett mint ha egy idegen ember lettem volna aki fizzessen mindent és dolgozzon. 1.5 éves a fiam és terhesség 1. hónapjától hozzám sem ért bárhogy közeledtem felé elutasitott de küzdöttem a családért és végső elkeseredésemben a külföldi munkám 70-90% át (mivel szállás és ételem mindig volt az étteremben) el tudtam nekik küldeni. Nagyon átment pénzéhesbe mindene lett a pénz és bárhogy is vártam hogy legalább annyit mondjon hogy gyere haza hozzánk ez soha nem történt meg, kényelmes lett neki ez igy a kb havi 1000-1300 euro amit hazatudtam küldeni. utólag kiderült mivel lebukott mert látták hogy találkozott is olysen sráccal akivel korábban rengetegszer lefeküdt és ezt akkor csinálta amikor telefonon pontosan tudtam hogy máshol van (éppen raktárt pakol gyerek ruhákkal bp en) eközben dunaharasztin volt egy sráccal ugyan abban az időben. Azonnal lebukott és a bizalom teljesen tönkrement de a gyerek miatt ezt is megbocsájtottam neki.


Ezeket azért irom le hogy mert még mindig rettenetesen fáj hogy esélyem sem volt apának lenni és bármit képes lettem vola megtenni csak hogy meghalja a szavakai amiket mondok.


Amiket leirtam annál 100x rosszabb volt a helyzet de sosem végeztem volna az irással és már igyis sokan néznek hülyének.


És sajnos tudom mi a helyzet és azt is tudom pontosan hogy ha tételezzük fel valóban igy volt ahogy mondom a biroságon ez senkit nem fog érdekelni ezért elhihetitek tisztában vagyok ezzel és pontosan tudom hogy ettől még lehet jó anya. (igaz akkor nem dohányozta volna végig titokban aterhességet és olyan választékosan beszél csúnyán az 1.5 éves fiam nak és elötte hogy sok anya ott helyben pofozná őt fel) de ezeket természetesen nem tudom bizonyitani maximum annyival hogy facebook beszélgetésekben jópárszor leirja hogy elege van a "ge.ibe hogy nem fogja fel a gyerek" és pl ha a gyerek jatszik és közben sikitozik akkor ugyan ilyen lendülettel szól is rá ilyen szavakat haszhnálva.


Jelenleg külföldön vagyok és hallgatva a többiek jó tanácsára elkezdem magamat szépen épiteni mert jelenleg mindent neki áldoztam magamnak meg semmit és amint hazajutok kiveszek egy albérletet és elszeretném kezdeni a hivatalos utat a fiamhoz (annyi eszem mindig volt hogy van nyoma az utalásoknak és a vásárlásoknak) amiket küldem haza azt a rengeteg pénzt és most is havi rendszerességgel fogok hazaküldeni egy bizonyos összeget hogy ebből ne legyen baj addig sem ameddig a biroság nem határo meg egy adott összeget.



Elmondanátok kérlek hogy egy ilyen helyzetben lévő apa milyen esélyekkel indul, mit kell tennie , és mivel még 1.5 éves a gyerek (amire hazajutok kb 2 lesz) mire számithat?


Ugye a volt páromról azt kell tudni hogy gerincteenül használja a gyerekkel való zsarolást ezért voltam vele ennyi ideig és ezért tettem mindent amit csak akart mert többször felkapta már a gyereket és elvitte 1-1 hétre (ő szülte az ővé elven) és többször mondott olyan dolgokat mint pl akkor látod a gyereket amikor megengedem és ennek a különböző fajtái.


elhihetitek eléggé megszenvedtem ezt a kb2.5 évet és nyugodtan lehet csúnyát is irni rámnézve hogy miért csináltam ezt annyi ideig ezen már semmi sem változtat maximum ennél is rosszabbúl fogom magam érezni.



Jelenleg a fél megbolondulási folyamatnál tartok teljesen egyedül úgy hogy talán egyszer a fiamnak elmondhatom miért alakult ez igy de addig is rengeteg időt veszitek el az egyik legszebb időszakából és akkor is csak "morzsákat" fogok kapni addig ameddig nem lesz nagyobb.


Tudom hogy nem egyedülálló az esetem de borzasztó elhinni hogy ezt képest egy ember megtenni a másikkal és igy.

Ennél még az is sokkal jobb lett volna ha terhesség alatt kitesz és megmondja személyesen hogy erre kellettél (nem mondta ki de szinte egy mosoly nem volt utána sem egy ölelés sem semmi) de jelenleg ez neki igy jó volt semmit sem kellet adnia cserébe olyan szinten láttam el anyagilag a reményért hogy kb amim volt neki adtam mindenem.


A vége most miután megint kb 200e ft ot küldtem neki xy hét hétfőjén , következő hét hétfőn mondja hogy "nincs pénz a gyereknek gyógyszerre , van 5000ft om" meg sem kérdeztem hogy lehet ez elküldtem 20.000ft ot 2db panadolra és 1 vitaminra (ez összesen kb8000ft) és erre a válasza miután megnézute a számláját és látta hogy mennyit küldtem "hát megveszem a gyógyszert és már el is ment" és ezt olyan hangstilusban amit megismételni nem lehet... lenéző, elégedetlen. És akkor villant be hogy mindent feláldozok megállás nélkül dolgozok és ennyi vagyok...



Még 1x bocsánat a regényért tudom a kérdés felül nem ez volt vagyis nem ennyire bőven de ki kellet irno magamból és ha valaki veszi a fáradságot és elolvassa annak nagyon köszönöm.


Sajnos a "kis szabadidőmben" itt jönnek ki a dolgok és az irással jön ki belőlem minden és csak vagyok és reménykedek hogy az idő segit.


Ha esetleg van olyan aki ha nem is teljesen de igy járt és nehezen de ki tudott lépni , lehetsz még boldog? Láthatod ezt az egésszet másképp mint ahogy most látja az ember?



Még 1x elnézést és köszönöm!



2020. okt. 6. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen írtál ennyi, el se olvastam. Ahhoz, hogy egy másfél éves gyereket az apának ítéljenek, ahhoz az anyának kb. szarva kell, hogy legyen, és tüzet kell lehelnie. Ha biztosítani tudja legalább alapszinten a gyerek ellátását, semmi esélyed.
2020. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez is te vagy? Csak mert ha igen, szólok, hogy nem szoknak éveket öregedni, fiatalodni a gyerekek 1 nap alatt.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szaki..


Amúgy ha az a gyerek anyja nem alkoholista,drogos,nem veszélyezteti a gyereke lelki ,testi fejlődését, ha tud fedélt biztosítani a feje fölé akkor kicsi esélyed van ellene nyerni.Illetve ahogy te is írod nem is ismered,egész eddig az anya nevelte mit csinálnál vele? (akár 1.5 akár 3 éves)

2020. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor mit tegyek ebben az ügyben? Természetesen nem akarom az anyától elvenni és valóban igy van hogy vannak hibái de rendesen gondoskodik a gyerekről.


Mit tegyek és mire számithatok?

2020. okt. 6. 15:15
 4/10 A kérdező kommentje:
2, még annyi hogy ha pontosan szeretnéd tudni a gyerek korát akkor hónapra pontosan 20 hónapos, és teljesen mind 1 jelenleg mert nem igy fogok irni hogy pontosan 600 napos de vannak 28 és 31 napos hónapok is igy huhh bocsánat 619 napos. A történet a lényeg és az hogy mit tehetek és mit kell tennem. Vagy törödjek bele és utazzak ki USA ba és kezdjek egy új életet mert "igazból ahogy fogalmaztál kb esélyem sincs" vagy mit csináljak?
2020. okt. 6. 15:19
 5/10 A kérdező kommentje:

1,


Sajnos de teljesen igazad van. Ahogy mondtad ha nem ilyen valóban nagyon rossz helyzetből indulok és nem ilyen legalábbis nem ennyire. Sajnos nem igazán tudom hogy mit tehetek és hogyan induljak el. Teljesen tanácstalan vagyok.

2020. okt. 6. 15:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván van apasági nyilatkozat ha nem vagytok házasok akkor is.Gondolom a gyerek a neveden van.Ugyanolyan jogok járnak neked mint egy házasságban élő apának.Láthatás és gyerektartási kötelezettség.Ha neked nincs szándékodban a gyereket magadhoz venni, akkor miért akarsz gyerekelhelyezési pert, merthogy peren kívül is megegyezhettek, akár összegben(gyerektartás) akár láthatásban.

Szánalom amit nyávogtál amúgy már a másik kérdésednél is.Olyan kapcsolat nincs ahol csak az egyik fél a rossz és a mocsok csakis és kizárólag.Olyan van, hogy kettő felnőtt ember nem tud megfelelő társa lenni egymásnak.Ketten rontottátok el.Persze hogy a saját barátaid simogatják a lelked, hogy jujj te olyan frankó vagy.De azért én erről a történetről meghallgatnám a volt párodat is, lehet ő meg elmondaná, hogy sose voltál otthon, mindennel magának kellett megbírkóznia, az éjszakai keléssel,a kialvatlansággal, te meg mikor hazamentél csak a szexet, meleg kaját, meg azt lested, hogy tiszta ruhád is legyen.

Nem szoktam így írkálni másoknak, de annyira csak a magad bánatát írod, és sehol nem írod te mibe hibáztál volna bármiben, hogy ez kifejezetten negatív hatást vált ki belőlem, mert a kapcsolat mindig 2 emberen múlik, ahol az egyik elfordul ennyire a másiktól, ott a másiknak is kell ezért tennie.

2020. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt most sajnos rosszul látod :) Csak ismeretlenül is a bizonyiték arra hogy 3 éve havi akár heti rendszerességgel itt öntöm ki a "lelkemet" és ha valóban én ezeket tetem volna akkor pofám nem lett volna semmit sem csinálni nem hogy itt sajnálkozni.


Amiket leirtam szóról szóra igy van sajnos és az a jó az egészben hogy most pont te mondtad miket csinálhattam " a másik oldal szerint akár" mindenből pont az ellentétét tettem....


És sajnos nem simgotják a lelkemet hanem ennyi szenvedés után már pontosan hülyének néznek, ami valóban is vagyok persze ezt már nem is kérdőjelezem meg mert szerintem biztos hogy ennyi idő után belebolondultam ezért van ez a mostani beszélgetés is

2020. okt. 6. 16:04
 8/10 A kérdező kommentje:

a gyereket meg szó sincs arról hogy el akarom szakitani az anyjától hanem fele felébe szerettem volna 2 hét itt 2 hét ott vagy 1-1 hét de ezt nyilván a kora miatt nem lehet és " a gyerek stabilitása érdekében mert ez nem tesz neki jót" ezért ha az anya nem egyezik ebbe bele amiben természetesen nem ezért erre sincs esélyem viszont amillysen az anya ugy 1 pillanat alatt ha ugy dönt elviszi a gyereket és ha van birosági végzés akkor legalább azt a kevés időt csak velem töltheti ameddig nagyobb nem lesz.


Csak hogy idézzek: Akkor látod a gyereket amikor majd megengedem.


Köszönöm de nem egyezkedek igazából szóba sem akarnék állni már vele csak hivatalosan mert akkor nem tud zsarolni a gyerekkel.

2020. okt. 6. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy ügyvédet és elrendez mindent.
2020. okt. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és lesz valahogy :) igen mást ugysem tehetek és ahogy mondtad is a sirankozassal semmire sem megyek...
2020. okt. 6. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!