Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogos fizetési meghagyás...

Jogos fizetési meghagyás követelése?

Figyelt kérdés
Volt egy 11 éves kapcsolatom. Tele érzelmi zsarolással, bántalmazással, nehezen léptem ki belőle. Majd nemsokkal később az exem öngyilkos lett. A családja szerint az én hibám. Most fizetési meghagyást küldtek nekem, arra hivatkozva, hogy egyetemi tanulmányaim egy részét fizette. Illetve a hátrahagyott levelében elméletileg megjelölt egy összeget amivel én tartoztam neki. Én ezt a levelet nem láttam, a nekem szántat sem adják át, csak ha fizetek. Közös hátartásban éltünk. Nem volt erről szerződés vagy ilyesmi. Szóban sem kölcsönként szerepelt. Ő magának néha vezette egy kézzel irt papíron a kiadásait. Nem nagyon értek a jogi ügyekhez, nem tudom egyaltalán örökölhető-e egy halott kölcsöne? Pláne ha nem volt szó ilyesmiről és egyéb dolgokért amúgy én fizettem, aminek persze nincs nyoma, de hát együtt éltünk! Mit vesznek bizonyítéknak? Egyáltalán mi ilyenkor a teendő?

2020. okt. 10. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Közjegyzői pecsét van alatta akkor 15 napod van felebezzni vagy jogerős lesz.

Nem te lennél az egyetlen akinek így lenne bírósági végrehajtói ügye. Szóval vegyed komolyan.

2020. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy időben ellent kell mondani. De úgy tudom egy ügyben többször is megtehetik ezt. És minden eshetőségre fel akarok keszülni. Én csak szeretném ezt az egészet amennyire lehet elfelejteni.
2020. okt. 10. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos fizetési meghagyást küldeni - simán ellent mondasz neki és kész is vagy.

Feltéve, hogy egy közjegyző küldte. Ha nem akkor semmi dolgod, pereljen be.

2020. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, közjegyzőtöl jött.

Ha megtörtént az ellentmondás, nem azt jelenti peres ügy lesz belőle, bizonyítani kéne a követelést?

Nem szeretnék bírósagra járkálni, pláne talalkozni ezekkel a személyekkel.

2020. okt. 10. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kell bizonyítani
2020. okt. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ellentmondasz, perré alakul.


Ha nem mondasz ellent, akkor végrehajthatóvá válik. Jelen esetben az ellentmondás a kisebbik rossz, mert ott kezdődik el minden. Lehet ügyvédet kell fogadni, viszont nyertességed esetén elméletileg perköltségedet téríti a vesztes fél...

2020. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a hatos mondja, a perrel jobban jársz, akkor vége lesz, egyébként ki kell fizetned mindent, majd várhatod, mikor találnak ki még valamit.
2020. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!