Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki tárgyaláson ha...

Hagyatéki tárgyaláson ha valaki hivatalosan mindenről lemond kérhet visszamenőleg 5 év elteltével bármit is?

Figyelt kérdés

Örököltünk egy házat több mint 5 éve. Az egyik örökös lemondott mindenről, nem régen azonban eladtuk a házat és aki a jegyző előtt hivatalosan lemondott, most követeli a részét és fenyegetőzik.

Van okom félni?



2020. nov. 2. 23:10
1 2 3
 11/27 L.. István ***** válasza:
100%
Szerintem abban reménykedik, hogy nem akartok pereskedni, inkább fizettek.
2020. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs okod félni. Ha lemondott, akkor már nem kaphat belőle.
2020. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Az sem számít, hogy az én javamra mondott le?

2020. nov. 3. 17:24
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondott le semmiről a hagyatékin, hanem egyszerűwn megegyeztezek ti örökösök, hogy nem feleztek mindent, hanem felosztjátok.


Ami gondolom a végzésbe be is került

2020. nov. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy így kisemmizhet?
2020. nov. 3. 23:16
 16/27 TR75 ***** válasza:
100%
Ha a közjegyző előtt visszautasította az örökséget, akkor onnantól nem jár neki semmi.
2020. nov. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%

"Egy telket fogadott el a többi vagyonrol és az ingatlanrol lemondott.

Most ügyvédhez jár és engem támad, mert állítólag az ügyvéd azt mondta neki, hogy így járhat neki. A telek és az ingatlan kB 300kmre van egymástól."


Van okod félni.

Ugyanis, ő nem mondott le az orokségről, ami tortént, az un. osztályos egyezség eredménye és nem lemondás.

2020. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

És ilyenkor mi a teendő?

Azt a házat én szepitgettem, költöttem rá és vizettem ki egy rakás hitelt. A babérokat meg ő is learathatja?

2020. nov. 4. 12:43
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Ügyvéd!

Azonnal ügyvédet kell keresned és gondoskodnod arról hogy ne járjon sikerrel.

Ok nélkül nem változtatnak meg egy hagyatéki tárgyaláson hozott határozatot, az nem elég, hogy az illető meggondolta magát. Aláírta, elfogadta és évekig nem volt vele baja. Pert kell indítania ahhoz hogy ezen változtassanak és abban a perben nagyon komolyan alá kell támasztania hogy miért változtassák meg azt a döntést amit ő is elfogadott.

Ne hagyd magad elbizonytalanítani, megfélemlíteni, ne is beszélj vele addig amíg nem kerestél magadnak egy ügyvédet! Pénzbe kerül, de fontos. Az ügyvédet kérheted arra is hogy hivatalos levélben írjon a másik örökösnek arról, hogy csakis a megfelelő perben van lehetősége változást elérnie.

2020. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, hamarosan felkeresek egy ügyvédet
2020. nov. 4. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!