Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási címhez magyar...

Tartózkodási címhez magyar állampolgárnak kötelező az állandó lakcím?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam eddig, hogy elég csak tartózkodási cím. Sehová sem tudok állandóra bejelentkezni, nem tudok kit megkérni. Kormányablakban a hölgy azt mondta tegnapelőtt, hogy kell az állandó. De így az ember mit kezdjen magával? Milyen opcióim vannak egyáltalán?

2020. nov. 5. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Normalis esetben mindenkinek kell lennie egy allando bejelentett lakcimenek, hiszen ez egy fontos azonosito adat. Persze vannak kivetelek mint pl. a hajlektalanok es az allami gondozottak … rajuk is biztos van valami megoldas.
2020. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem a családom külföldön él, anno felvettem az állampolgárságot. Szóval itt az országban se kutyám, se macskám. Anno a barátnőm nagymamája jelentett be állandóra, azóta kijelentett. Megyei lakcím kártya nem opció úgy tudom munkavállalás szempontjából, na meg így a leveleket nem tudják hová küldeni. Egyik városba küldik nekem a leveleket ahol a tartózkodási címem megszűnt úgyszintén, mégis oda mennek a levelek, mondjuk ez érdekes.


TB elmaradásom szeretném ráadásul rendezni, és a NAVnak gondolom kell egy rendben lévő lakcím kártya állandóval legalább. Mostani albérletembe így tartózkodási címre be se tudok jelentkezni. A külföldön élő magyar állampolgár opció nálam nem játszik. A munkahelyemet emiatt nem szeretném elvesziteni

2020. nov. 5. 13:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Az albérletbe állandó lakcímre kellene bejelentkezni. Ha csak egy címed van, az mindenképpen állandó.
2020. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Főbérlő szerint ahol most vagyok, nem engedi, mert a cég úgy van bejelentve, hogy lakásokat ad ki tartózkodási címre. Vagy valami ilyesmi. Szóval másik helyet kéne keresnem? Addig a tb-t se tudom rendezni? Úgy tudom a legtöbb tulaj nem engedi, hogy állandó legyen.
2020. nov. 5. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Hülyeséget beszél neked a tulaj. Nincs ilyen, hogy lakásokat kiadni tartózkodási címre. Lakásokat lakáscélra adnak ki, a lakcímbejelentés a te dolgod, abba a tulaj nem szólhat bele. Nincs ilyen, hogy nem engedi az állandó lakcímet. Addig sajnos a TB-t se tudod rendezni, mert magyarországi TB-je magyarországi lakosoknak lehet (vagyis akinek a lakóhelye, lánykori nevén állandó lakcíme Magyarországon van).
2020. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
A sok nyomi bérbeadó úgy fél a lakcímbejelentéstől, mint a tűztől, mert általában fingjuk nincs róla, hogy az semmiféle többletjogot nem biztosít a bérlőnek, neki meg nem jár hátránnyal. Van egy olyan réteg, akik a hülyeséget odáig fokozzák, hogy "ideiglenesre" engedik a bejelentkezés, mert hátha akkor neki jobb lesz (?). Ennek ellenére a bérbeadónak semmilyen jogköre nincs megszabni, hogy te milyen lakcímet jelentesz be, hiszen azt neked kell eldöntened a vonatkozó jogszabályok alapján. A hozzájárulás is csak egy formalitás, ugyanis ha te jogos használója vagy az ingatlannak, akkor egyszerűen muszáj aláírnia, ellenkező esetben joggal való visszaélést követ el.
2020. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azt is megemlíteném, hogy bizonyos esetekben a hivatal nem kéri a tulajdonos hozzájárulását. Például, ha teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal igazolod az ingatlan feletti jogosultságodat. Ennek ellenére a lakcímbejelentés még mindig Magyarország egyik legnehezebben végigvihető hivatali procedúrája a sok rossz és ködösen megfogalmazott jogszabály miatt, amire még egy lapáttal rátesznek az okmányirodás Mancikák, akik saját szabályokat is hoznak.
2020. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A tulajok tudatlansága meg a szájhagyomány az egyik ok. A másik ok, hogy lakcím nélkül az ember kiszolgáltatott, némelyik tulaj meg csak kiszolgáltatott üzletféllel szemben érzi magát nyeregben. Ilyeneket hallasz tőlük, hogy "még mit nem", "még csak az kéne". Ez egy ilyen modern kori csicskáztatás, törvényi segítséggel.
2020. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van bérleti szerződésed? Azzal be kell menni a kormányhivatalba és bejelentkezni, a tulajnak ebbe semmi beleszólása nincs
2020. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De kell a tulaj aláírása az állandó lakcímhez. Neki is ott kell lennie személyesen...
2020. nov. 5. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!