Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási címhez magyar...

Tartózkodási címhez magyar állampolgárnak kötelező az állandó lakcím?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam eddig, hogy elég csak tartózkodási cím. Sehová sem tudok állandóra bejelentkezni, nem tudok kit megkérni. Kormányablakban a hölgy azt mondta tegnapelőtt, hogy kell az állandó. De így az ember mit kezdjen magával? Milyen opcióim vannak egyáltalán?

2020. nov. 5. 13:37
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nincs bérleti szerződésem, mert én már úgy jöttem ide, hogy már a lakótársam ezt bérelte. Legalábbis erre hivatkozva nem adnak. Viszont ha a kormányablakos opció nem játszik, akkor kitől kérhetek segítséget?
2020. nov. 5. 20:33
 12/12 anonim ***** válasza:

Adjanak csak bérleti szerződést. Kinek fizetsz, a lakótársnak? Akkor ez úgynevezett albérlet, ő az üzletfeled, vele kell szerződést írnod, sőt, ő is jogosult neked a lakcímbejelentőt szállásadóként aláírni.


Ezt most sokan nem hitték el, úgyhogy az ő kedvükért itt a bizonyíték (habár annál inkább lepontoznak, de sebaj!):


[link]


"A lakcímbejelentési eljárásban a befogadott polgár tekintetében szállásadó (...) az általa bérelt lakásra nézve a bérlő (bérlőtárs, társbérlő) (...)"

2020. nov. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!