Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen engemet véd-e...

Törvényesen engemet véd-e valami, hogyha kiküldenek a boltból általuk nem megfelelőnek tartott maszk miatt?

Figyelt kérdés

Azaz: joga van-e bárkinek, biztiőr, boltos, akár rendőr vagy ellenőr, hogy sajátosan értelmezze a jogszabályt és hatáskörét túllépve magánakciózzon?


Magyar Közlöny 2020. évi 207. szám: 431/2020. (IX.18.) Korm. rendelet 1. § b. c. i. pontok. Mindig az (1) bekezdésre hivatkozik, hogy a kereskedelmi helyiségek illetve bevásárló központok területén maszkot kell viselni. Szó szerint a közlönyből: „orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.”

Az azóta megjelentetett 468/2020. (X. 18.) korm. rendelet is ugyanarra az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 247. § (1b) bekezdés c) pontjában, valamint a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 2. § tekintetében a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés i) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 3. § tekintetében a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés h) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésekre hivatkozik, mint a 431/2020 (IX.18.) Korm. rendelet. Miszerint: [orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.]


Összegezve: "orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje"


Nekem sajátos küllemű, de a törvénynek megfelelő maszkom van, Ki akartak küldeni a Media Marktból, de miután fejből elmondtam nekik a paragrafust és a törvényt, elnézést kértek és békén hagytak. De ha nem vagyok határozott, klitesznek mint macskát szni.



2020. nov. 6. 10:46
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is megijedt hogy megszöktél a diliházból aztán majd elkezdesz lövöldözni..:D
2020. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
83%
Több ezerért vettél ilyen hülye maszkot meg gázálarcot. Miért nem vettél inkább normál orvosi maszkot? Még a mostanában aranyáron mért orvosi maszkok is olcsóbbak mint az ilyen szarok.
2020. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Micimacko67 ***** válasza:
70%
Minden területen, minden törvényt, jogszabályt szószerint tartasz be kérdező?
2020. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

"Szerintem is megijedt hogy megszöktél a diliházból aztán majd elkezdesz lövöldözni..:D " - ez szubjektív, nem volt nálam mégcsak fegyvernek látszó tárgy sem.


"Több ezerért vettél ilyen hülye maszkot meg gázálarcot." - én dolgom, nem? TILOS????


"Miért nem vettél inkább normál orvosi maszkot? Még a mostanában aranyáron mért orvosi maszkok is olcsóbbak mint az ilyen szarok." - mert azok nem tetszenek.


"Minden területen, minden törvényt, jogszabályt szószerint tartasz be kérdező?" - ez hogy jön ide? Ha valamilyen jogszabályt nem tartok be, azért vállalnom kell a felelősséget, nemde?

Itt konkréátan a maszkviselés szabályainak betarttatási módszereiről van szó. Ha gyorshajtok és megbüntet a rendőrség, akkor sincs joga a biztiőrnek túlkapásra. Ez két külön ügy.

2020. nov. 6. 14:18
 25/46 anonim ***** válasza:
76%
OKézsokó, igazad van most már mehetsz vissza a kis celládba
2020. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Na valami konrétum? Mert fröcsögésből már láttam eleget. De értelmes, releváns választ egyet sem.
2020. nov. 6. 14:19
 27/46 anonim ***** válasza:
79%
hibázott a biztonsági őr, mindenki ostoba de te helikopter vagy, zseni vagy hogy megvetted azt a maszkot... kielégültél?:D
2020. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Attól tartok hogy értelmes érvelések és válaszok helyett csak ostoba indulatok szabadultak el. Pedig ezt az ügyet akár bíróság előtt is megnyerném! Tuti. Még ügyvéd is ezt mondta.
2020. nov. 6. 14:23
 29/46 anonim ***** válasza:
73%

Oké akkor pereld be a Média Marktot, van kinn kamera, tutira lesz felvétel, pereld be!

MEg tudod nevezni azt az ügyvédet aki ezt mondta neked? előre is köszönöm!

2020. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
68%
Ilyenkor sajnálom, hogy nincs verési joguk a biztonsági őröknek, bár valaki még abból sem tanulna.
2020. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!