Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényesen engemet véd-e...

Törvényesen engemet véd-e valami, hogyha kiküldenek a boltból általuk nem megfelelőnek tartott maszk miatt?

Figyelt kérdés

Azaz: joga van-e bárkinek, biztiőr, boltos, akár rendőr vagy ellenőr, hogy sajátosan értelmezze a jogszabályt és hatáskörét túllépve magánakciózzon?


Magyar Közlöny 2020. évi 207. szám: 431/2020. (IX.18.) Korm. rendelet 1. § b. c. i. pontok. Mindig az (1) bekezdésre hivatkozik, hogy a kereskedelmi helyiségek illetve bevásárló központok területén maszkot kell viselni. Szó szerint a közlönyből: „orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.”

Az azóta megjelentetett 468/2020. (X. 18.) korm. rendelet is ugyanarra az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény 247. § (1b) bekezdés c) pontjában, valamint a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés a) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 2. § tekintetében a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés i) pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 3. § tekintetében a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvény 12. § (1) bekezdés h) pontjában kapott felhatalmazás alapján, az Alaptörvény 15. cikk (1) bekezdésekre hivatkozik, mint a 431/2020 (IX.18.) Korm. rendelet. Miszerint: [orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje.]


Összegezve: "orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje"


Nekem sajátos küllemű, de a törvénynek megfelelő maszkom van, Ki akartak küldeni a Media Marktból, de miután fejből elmondtam nekik a paragrafust és a törvényt, elnézést kértek és békén hagytak. De ha nem vagyok határozott, klitesznek mint macskát szni.



2020. nov. 6. 10:46
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Látom, kifröcsögte magát mindenki. Nézzétek csak a tévéteket :D

Sajnálom, hogy releváns válasz nem született. Amúgy ügyvéddel is egyeztettem és nekem van igazam. De ide nem fogom kiírni a nevét.

2020. nov. 13. 17:48
 42/46 Micimacko67 ***** válasza:
Még jó hogy nem írod ki, még a gatyádat is leperelné hitelrontásért...
2020. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

"Még jó hogy nem írod ki, még a gatyádat is leperelné hitelrontásért..." biztos, hogy nem, ugyanis az illető, büntetőjogász és momentán egy nagyon jó barátom. És ismeri a hatályos rendelkezéseket. Azt mondta, hogy bármelyik bíróság előtt is megállná a helyét az én érvelésem, ugyanis ha hivatalosan szankcionálni akar valamilyen közeg vagy szerv valamit, akkor alap, hogy neki kell a hatályos jogszabályra hivatkoznia. Konkrétan csak úgy büntethető/szankcionálható bárki, ha konkrét törvény vagy rendelkezés ellen egyértelműen és bizonyíthatóan véd. A jog nem foglalkozik szokásjogokkal, illemszabályokkal, fősodorlatú közvélekedéssel, "ciki" "gáz" "nem menő" dolgokkal, kizárólag a törvényi szabályozással.

Márpedig ma, a hatályos jogszabály egyetlen betűvel sem említ többet annál, hogy a maszk, amit hordani kell: "orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült maszkot (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrot és a szájat folyamatosan elfedje".


Tehát a karneváli álarc ha elfedi az orrot és a szájat, akkor megfelel.

Hiszen a törvény textil vagy más anyag-ot ír elő. A műanyagot nem tiltja.

A festett és díszített mivolta sem tilos, hiszen nem tiltja a törvény, sőt, rengeteg textilmaszk is díszített.

Úgyhogy lehet háborogni, megbotránkozni, rejtett rosszindulatot kiprojektálni, ha a törvény amit meghatároz, be van tartva, akkor ami nem tilos, az szabad. Ennyi. Gondolom a biztiőrök is ha tuti biztosak lettek volna, rendőrt hívnak és nem elsomfordálnak.

2020. nov. 13. 19:02
 44/46 Micimacko67 ***** válasza:
66%

Tudod mit kérdező legyél boldog ezzel a hatalmas jogi sikereddel! Te már nem éltél hiába!

Emberkedtél egy szerencsétlen biztonsági őrrel...ez aztán a tökös legény!

Tudod mit kérdező, legközelebb vegyél magadra egy bohóc álarcot...az híven kifejezi, hogy mire is vagy alkalmas!

2020. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Csicska vagy kérdező.
2020. nov. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

44, 45, ebből csak két vadidegen ember konformista véleményét tudtam meg. Az ebbe fektetett energiátokat köszönöm.

Amúgy a 45ös versenyzőnknek javasolnám a csicska szó jelentésének tanulmányozását, így műveletlenségével nem égetné magát itt.

2020. nov. 13. 21:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!