Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki autista, azt is elítélik...

Aki autista, azt is elítélik letöltendő börtönre vagy azt nem, hanem más büntetést adnak?

Figyelt kérdés

Az ügyészség azt állítja, hogy rablás bűntett és lopás vétségét követtem el, én azt mondom nem valamint sok ellentét is van. Kamerafelvétel ilyen közvetlen kétséget kizáró bizonyítékok nincsenek.


Azonban enyhe mentális problémám van, autista vagyok.

Vajon, ha a bíróság csak az mondja, hogy bűnös vagyok, (amit kétlek), akkor ítél letöltendő börtönre vagy a betegségemre való tekintettel felfüggesztettet ad?



2020. nov. 7. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kényszergyógykezelésre ítélnek.
2020. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bármire ítélnek, ha 100 forint pénzbüntetésre is ami hülyeség fsak egy példa, akkor felmentésért fellebbezek, mert hát nem követtem el azokat amikkel vádol a hatóság.
2020. nov. 7. 14:49
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak ugye a legjobbtól a legroszabbig fel kell készűlni, mert aki ellen eljárás van folyamatba, az nem jó dolog és gondolom hátha valami hozzáértő itt válaszol.
2020. nov. 7. 14:51
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Gyámság alatt állsz?

Nem.

Akkor a cselekedeteidért felelős vagy.

Mint minden más állampolgárnál,ha bebizonyosodik a vád hamissága akkor viszont perelhetsz.

2020. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem levike. Tudatában voltál a tetteidnek. A védőd sem indítványozott elmeorvosi szakértő bevonását, szóval ez fel sem merült.
2020. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Volt elmeorvosi vizsgálat az ügyben.

Volt 2018.december 28-án, még majdnem frissibe amikor még egy hónapja SE tartott a nyomozás. Nem ügyvéd indítványozta.

2020. nov. 7. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mindegy.

Abban levan írva hogy beszámítható vagy. A kerdesed innentol ertelmetlen.

És nem is enyhito korulmeny

2020. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én azt veszem észre, hogy úgy állítjátok be a dolgot, hogy ti is azzal vagytok, hogy az ügyben sáros vagyok.


Arra nem gondoltok, ha valóban elkövettem volna amikkel vádol az ügyészség, akkor már rég elítéltek volna, nem húzná halogatná a bíróság sem a dolgot?


Ez 2018 decemberbe volt. Régen. Ha sáros lennék már rég elítéltek volna. Tudják, hogy valami nem fer, azért nem ítéltek el.

2020. nov. 7. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne fantáziálgass levike.

Sokszor megmondtuk már, az ügyészség nem emel vádat csak úgy. 90% feletti a statisztikája az ügyészségnek hazánkban. Minden vádott szeretne a maradék 10%ban lenni értelemszerűen.

2020. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Van alibid, hogy a rablás és a lopás időpontjában merre voltál? Vannak tanúid, hogy bizonyítsák mégse te voltál az?
2020. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!