Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kisebb értékre elkövetett...

Kisebb értékre elkövetett lopás mindenképpen letöltendő büntetéssel jár?

Figyelt kérdés
Ez lenne a kérdésem.Mert mást nem ír.

2016. aug. 5. 15:41
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem, erre többnyire felfüggesztettet adnak. Persze ha van már felfüggesztett, akkor együtt kell leülnöd, ha volt már korábban eseted, akkor szintén adhatnak letöltendőt.
2016. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs felfüggesztettem.10 éve volt de akkor még fiatalkorú voltam 2 évre felfüggesztve 6 hónap,de az halmazati volt.
2016. aug. 5. 15:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon félek,de nem is igazán emlékszem a dologra be voltam gyógyszerezve.A tescoból 2 cd.-t loptam el 20 ezer forinton felül volt.Utánna beidéztek be vallottam és vissza adtam a cd.-k-t Majd dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás vétsége miatt indítottak eljárást.

Így kaptam a bírósági idézést... ????

2016. aug. 5. 15:54
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem, mert 20 ezer forint az szabálysértési érték, és bár a dolog elleni erőszak miatt bűncselekmény (gondolom, leszedted a lopásgátlókat), de akkor sem kisebb érték (50 ezer és 500 ezer között lenne az). Ezzel együtt ezért biztosan nem fogsz ülni, szerintem pénzbüntetés vagy még inkább közérdekű munka az esélyes.
2016. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
majd kiderül :( azért köszi
2016. aug. 5. 20:00
 6/7 Zollerlich válasza:
Valószínűtlen, hogy leültetnének, az előttem szóló jól beszélt (pénzbüntetés vagy közérdekű munka)! Ha a dolog elleni erőszak nem állja meg a helyét, akkor pedig egészen olcsón megúszhatod...
2016. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett az esetből, kérdező?
2021. máj. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!