Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen következménye lehet,...

Milyen következménye lehet, ha nem fizetek a szomszédomnak?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutyám valahogy kijutott az udvaromról éjszaka (gyanitom, hogy átugrotta a keritést) és ráugrott a szomszédra aki épp akkor jött haza motorkerékpárral. Nem harapta meg, csak épp ráugrott és emiatt elesett, de nem serült meg. Nem agressziv a kutyám, eddig soha nem bántott senkit, csak a motorosakat ugatja. A gyalogosokkal, kérékpárosokkal, autókkal nincs baja, csak a motorokat ugatja. A szomszéd motorja egyébként is túl hangos, biztos ezért is érezte fenyegetőnek. Szóval szerencsére nem serült meg, csak a motorja nagyon picit megkarcolódott és letört az egyik fékkar és elgörbült a lábtartója. Az anyagi kár jelentéktelen, mégis 300ezer forint kártéritést követel ami óriási túlzás, tekintve hogy utánanéztem a motor értékének, és alig ér többet mint a követelése duplája. Felajánlottam, hogy veszek rá teljesen új fékkart és magjavitom a lábtartót, de nem fogadja el, és azzal is megfenyegetett hogy ha legközelebb ha az utcára a téved a kutyám akkor megöli.

2020. nov. 7. 14:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
szerintem jófej a szomszédod. helyedben a bocsánatkérés után csak annyit kérdeztem volna, hogy készpénzben vagy átutalással kéri-e.
2020. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Azzal te jársz jól (és a kutyád) ha beéri a szomszéd egy kártérítéssel, de semmiképpen sem ekkorával.

Mivel nem tett akkor feljelentést hanem simán pénzt kért csak tőled, azzal már nem fog tudni jönni, hogy a kutyád veszélyt jelent másokra, de ettől még ha felmérgesíted akkor okozhat gondot egy utólagos feljelentéssel. A legjobb ha valamilyen állatvédő szervezettől kérsz tanácsot, nehogy a kutyádat akarja majd elaltattatni bosszúból.

Amúgy igaza van abban, hogy a te felelősséged a kutyád és semmiképpen nem fordulhatott volna elő hogy kijut és rátámad. Mert eshetett volna úgy mint sajnos egy ismerősöm biciklivel, hogy csak beverte a fejét (sisakban), még sem tért magához soha többet, hónapokkal később halt meg a kórházban.

Inkább próbáld meg elérni azt, hogy egy szervizben csináltassátok meg a motort vagy egy szakember mondja meg hogy mennyibe kerülne megcsináltatni és ezen felül legyen még valamennyi kárpótlás. Akkor te is elfogadnád, hogy sokba kerül - vagy éppen talán ő, hogy túl sok az amit kér.

Egyszer hülyén álltam ki és beletolattam egy másik kocsiba, benyomtam az ajtaját. A tulaj felhívta a szerelőjét, elmondta milyen kár keletkezett és kérte becsülje meg hogy kb. mennyibe fog kerülni ha elviszi hozzá megcsináltatni. Ott előttem hívta fel és nem tudott előtte összebeszélni vele, egy szót sem mondott neki, csak hogy beletolattak és az ajtóval mi lett a gond. A szerelő megmondta az árat hogy kb. mennyi lesz, azt felkerekítettük, mert neki kellett elvinnie megcsináltatni és én odaadtam a tulajnak a kezébe. Majd sokszor megköszöntem hogy beérte ennyivel és se rendőrt nem hívott, se a biztosító felé nem jelezte, mert abból nekem lett volna sokkal több költségem, bajom.

Szóval ne azt mondd neki hogy nem akarsz ennyit fizetni, hanem hogy szeretnéd ha az okozott kárral lenne valóban arányos a kártérítésed, ezért kérdezzetek meg egy pártatlan szakembert róla közösen. Aztán amit a szakember mond, arra tegyél még valamennyit ami a kártérítés!

2020. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk szakemberrel, mert ragaszkodik hozzá, hogy javitsanak ki egy nagyon apró kis horpadást tankon és fessék le. Az 40ezer forintot mondott. Az első féktárcsán is van egy jelentéktelen karcolás, az 70ezer.(tálán már előtte is ottvolt, csak velem akarja kifizettetni) Plusz az első teleszkóp is picit karcos, abból is újat akar, ami 55ezer. Ezen felül a nadrágja és kabátját emlitette ami kiszakadt (alig látni). Ezt mind felesleges kicserélni mert alig látszik a sérülés, és még úgysem kerülne 300ezerbe! Én, vagy akárki más együtt tudna élni vele, csak ez a kapzsi újat követel mindenből.
2020. nov. 7. 15:29
 4/25 A kérdező kommentje:
Talán van valami amivel el lehetne halgattatni. Szerintem az már súlyos vád lenne, ha feljelentém amiért megfenyegetett, hogy megöli a kutyám. Esetleg, ha letagadnám, hogy az enyém a kutya? Talán a motorjával sincs minden rendben, és egy kivizsgálás során fény derülne rá hogy alkalmatlan a közlekedésre mert túl hangos.
2020. nov. 7. 15:35
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Önmagában az, hogy a kutyád kijutott az utcára és megtámadta, megérne egy feljelentést. Köszönd meg neki, hogy pénzzel beéri, fizess, amennyit kér, és csináltasd meg a kerítést úgy, hogy KÉPTELENSÉG legyen a kutya számára kijutni onnan.

És örülj, hogy a kutyatámadás vége nem lett súlyosabb baleset, mert akkor bíróság elé állítanának.

2020. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

#3 na itt kezd kiderülni, hogy mi a gond és javaslom állítsd le magad.

A kutyád MIATT baj érte, a kutyádért és az általa okozott kárárt meg TE vagy a felelős.

Egy ilyen támadás után ha rendőrt hív akkor 1. a kutyádat elviszik és elaltatják, mert veszélyes az emberre. 2. veled szemben eljárás indul, a közlekedés biztonsága veszélyeztetése vagy más miatt, 3, mindenképpen fizetned kell, csak többet, többfelé, mint így.

Te magad írod le, hogy a baleset miatt sérültek meg a dolgai, vagyis a kutyád támadása nélkül nem lett volna semmi kár bennük. Ő joggal ragaszkodik ahhoz, hogyha egy sérülés nélküli motorja volt előtte akkor utána is az legyen neki, ami a ruhájára is igaz. majd ha ő maga elesik és tönkreteszi, akkor ő fogja azt eldönteni, hogy jó-e még neki úgy is, de most miattad sérült meg.

Leírod, hogy csak a 3 sérült motoralkatrész 160 ezerbe kerül, és még ott van a ruhája is mellette, vagyis minimálisan 200-220 ezres kár érte (ha nem motoros ruha). Innentől nem értem a felháborodásodat a 300 ezer miatt.

Ha normálisan viselkedsz és ezerszer megköszönöd neki amiért nem tett feljelentést, akkor esetleg el tudnál érni nála kissé kevesebbet. De ha elkezdesz pattogni olyasmiken, hogy "Ezt mind felesleges kicserélni mert alig látszik a sérülés ....csak ez a kapzsi újat követel mindenből", akkor ne csodálkozz ha nem sikerül!

2020. nov. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
55%

Milyen érdekes ahogy próbálod alacsonyítani az elszenvedett kárát. Szánalmas.

Jobblesz ha perkálsz, mert jogilag igen szr helyzetben vagy.

Miért tartasz állatot?

2020. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez egy ócska 20éves használt motor! Nem tudhatom, hogy a baleset előtt milyen állapotban volt, de ésszerüen gyanitható hogy nem volt tökéletes! Ha egy szalonban véletlenül felboritok egy új motort akkor természetesen megtéritem a kárt, de ezesetben csak velem akarja kifizettetni az ócska motorját! A ruhából sem kellene feltétlen újat követelnie, mert azis használt volt, és ezért létezik a varró szakma, hogy megjavitsák a sérült öltözéket.
2020. nov. 7. 16:05
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Igen mert a szakadt ruháidat teis megvarratod igen persze.

Úgyis pénzénél lesz, ha kell majd hivatalos úton, mert az botrányos hogy közlekedő szegény embereket egy felelőtlen gazda kutyája megtámadjon. Ilyen egyszeruen nem tortenhet meg.

2020. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A kutyám sem támadta volna meg, ha nem hangos motorral közlekedik éjszaka. Mondhatjuk hogy ő kereste magának.
2020. nov. 7. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!