Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató nem jelentett ki,...

Munkáltató nem jelentett ki, és nem fizetett utánam semmit, de nem tudom igazolni, hogy náluk dolgoztam, mert nem kaptam munkaszerződést. A NAV részéről vagy bizonyítom papírral, vagy fizetek. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Az a helyzet áll fenn, hogy tavaly dolgoztam egy cégnél, akik átraktak egy alvállalkozóhoz, majd azok nem jelentettek ki és ezért a NAV-nál az ügyintézőjük szerint, nem tudok velük szerződést kötni, hogy saját magam tudjam fizetni a TB-t erre a hónapra. Na most a probléma, hogy sajnos nincs semmiféle munkaszerződésem az említett cégtől. A NAV azóta felszámolta a céget és lefoglalt tőlük mindent, ahogy hallottam és nem lehet őket elérni.

A fővállalkozóval dolgoztam már együtt korábban, ezért is voltam olyan naív, hogy hittem nekik, mikor azt mondták, hogy majd megkapom a szerződést. Egy Okj miatt kezdtem el tavaly náluk dolgozni, mert mellette volt rá idő és nem akartam váltani. Ezt jól benéztem, tudom.

A NAV ügyintézője szerint vagy bizonyítom szerződéssel, hogy az említett cégnél dolgoztam, vagy nekem kell majd megfizetni az egyébként általuk be nem fizetett járulékokat, meg gondolom az adót is(?). 9 hónapról van szó tavaly januártól, amit ledolgoztam, viszont semmiféle papírom nincs róla. A maradék 3 hónapról kaptam munkaszerződést utólag, viszont akkor már egy másik alvállalkozóhoz tettek be. A munkahely viszont, ahol ténylegesen dolgoztam helyileg az ugyanaz.

Szeretnék segítséget kérni, hogy aki érdemben hozzá tud szólni az esethez, tanácsoljon valamit, hogy milyen lehetőségeim vannak (ha vannak egyáltalán) arra, hogy elkerüljem a befizetést. Előre is köszönöm! További szép napot kívánok!



2020. nov. 8. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pillanat!...

Ha nem jelentettek ki akkor be voltál jelentve.

Ez elegendő igazolás a munkaviszonyhoz.

Nem jól értem az esetet?

2020. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, keverednek a problémák.

1. dolgoztál valahol és ők bejelentettek téged mint aki ott dolgozik csak egy ideje nem fizették utánad a járulékokat.

2. nem voltál bejelentve valójában és most nem tudod igazolni, hogy nekik kellett volna fizetniük utánad a járulékokat és nem magadnak saját magad után.

A kettő együtt nem megy. Ha be voltál jelentve az azt jelenti hogy fizették a járulékaidat. Ha már nem fizetnek az annyit tesz, hogy már nem vagy bejelentve. A munkavállalót nem kell kijelentenie egy cégnek akkor ha megszűnik ott a munkaviszonya, egyszerűen akkor már nem fizetik a járulékot és ennyi.

Valami félreértés lehetett ott az ügyintézőnél. Mindenképpen ragaszkodj ahhoz, hogy az elmúlt (vagy ezen) hónapra te befizesd a TB járulékodat. A legjobb ha a törvényi változástól kezdve, vagyis 2020. július 1-től megfizeted te magad a járulékot (egyszerre sok pénz az 5x7710=38550Ft, tudom), de ezzel tudod biztosítani hogy ne legyen bizonytalan a biztosítotti jogviszonyod. A 2020.07.01. előtti befizetéseidről meg utána lehet majd egyezkedned.

Menj vissza és az ügyintéző helyett kérd, hogy a helyi vezetővel beszélhess. Mond el neki hogy vita van a cégeddel, mert kiderült, hogy nem fizették utánad a járulékot, ellenben te most nem szeretnél elesni emiatt a TB finanszírozástól. Hogy segítsenek megoldani a helyzetet azzal, hogy te most befizeted azt amit neked kell és majd utána megpróbálsz valami módon utána járni a cégnek. Ha kaptál fizetést átutalással, akkor már azzal bizonyíthatod hogy náluk dolgoztál, ha kézbe fizettek, akkor sajnos nem sok esélyed lesz rá. Rokonom járt úgy sok éve, hogy 2 év után derült ki, a cége nem fizette utána a járulékokat. Nem is sikerült rendeznie az ügyet csak pereskedéssel.

Olvasd el ezt a tájékoztatót, ez van most érvényben! Ha visszamész, akkor mond, hogy méltányosságot szeretnél kérni és ebben keresed a vezetőt az irodában. Általában ha KÉRI az ember a segítséget, akkor szívesen meg is adják, de persze mindenhol van olyan alkalmazott aki korlátolt agyilag és ha abba futsz bele akkor jön az ilyen helyzet.

[link]

2020. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bérpapír? Munkabér utalás volt vagy kp? Tanúk?
2020. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok. - Köszönöm az eddigi válaszokat. Annyi biztos, hogy az ügyfélkapumon keresztül nézve, a biztosítási jogviszonynál, az említett cégnél a jogosultság (bejelentés) kezdete megvan, viszont a vége nincsen. Lehet én értettem félre valamit az ügyintézőnél és írtam most butaságot a cég által be nem fizetett járulékokról, ezért elnézést kérek. Be voltam jelentve, az ügyfélkapu alapján, viszont az ügyintéző szerint, ha nem tudom bizonyítani papírral, hogy valóban a cégnél voltam (a NAV csak akkor tudja lezárni a jogviszonyt az ügyintéző elmondása alapján), akkor kell nekem megfizetni a járulékokat. Mivel akkor azt jelentem ki, hogy tévesen jelentett be a cég.

Bérpapírokat sem kaptam erről az időszakról. A munkabéremet utalva kaptam, viszont egy teljesen másik cég által. Nyilvánvaló, hogy ez a cég is a fővállalkozóhoz tartozik. Tanúim vannak, akik tudják igazolni, hogy az említett időszakban azon a helyen dolgoztam.

2020. nov. 8. 13:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha átutalással kaptad a béredet akkor igazolni tudod honnan jött és azt a céget kell keresni a problémával, hogy ők milyen megbízás alapján küldték neked a béredet. Az átutalás azért jó - számodra - mert nem lehet csak úgy küldözgetni pénzt valakinek egy cégtől. Nekik ezt meg kell tudni mondani, hogy miért küldték neked azt a pénzt. Nyilván velük volt kapcsolata, szerződése akár a te cégednek és így ők tudnak neked arról hivatalos papírt adni hogy tőlük mikortól meddig jött a pénz a te számládra és miért. Ezen már el tudsz indulni. Az első hogy online kérd le a bankodtól az átutalások adatait a kérdéses időszakban, majd ezekkel az adatokkal keresd meg azt a céget ahonnan átutalták, hogy igazolják számodra, milyen cégtől, milyen jogcímen érkezett ez a pénz a te számládra.

Ha ezt meg tudtad szerezni, akkor ezzel már mehetsz tovább a NAV felé akár. De addig is próbáld meg elintézni, hogy be legyen fizetve legalább az az időszakod, amikor már nem voltál náluk alkalmazásban - azaz nem kaptál tőlük bért.

2020. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem az átutalás adatait és eddig teljesen elkerülte a figyelmem, hogy csak a megbízó neve volt más az utalásokban. Egyes hónapok esetén viszont a tranzakció részleteihez oda volt írva a kérdéses cég neve is, tehát egy és ugyanaz a két cég. Ami elérhetetlen, mert felszámolta a NAV. Tehát semmiféle igazolást nem tudok tőlük kérni sem. Olyan időszak nem volt, amikor ne kaptam volna tőlük bért.
2020. nov. 8. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor EZ az igazolásod, és ezzel kell menj a NAV-hoz.
2020. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!