Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova lehet panasszal fordulni,...

Wiseman84 kérdése:

Hova lehet panasszal fordulni, ha egy multinacionális cégnél teljesen jogellenesen indoklás nélkül azonnali hatállyal megszűntették a munkaszerződésemet? Milyen jogorvoslati lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

A helyzet pontosan az, hogy egy multinacionális cipőgyártó kft. raktárcsarnokába vettek fel október 15-én hétfőtől betanított raktári dolgozó munkakörbe napi 8 órás munkaviszonyba 3 hónapos próbaidő kikötésével.

Október 15 hétfőtől - október 19 péntekig 5 napot dolgoztam, majd október 24 szerdától - október 26 péntekig 3 napot, majd az utolsó hetemen október 29 hétfőtől - október 31 szerdáig még 3 napot.

Minden nap pontosan beértem a műszakkezdésre, fegyelmezetten és pontosan a raktárvezető utasításait betartva végeztem el a munkámat.

A munkaviszonyom második napján október 16-án kedden, amikor egy nagy kamion rakomány bejött és pakolni kellett volna az árut a raktárcsarnokba, akkor hívott be a raktárvezető az irodájába, hogy legalább 20-30 oldalnyi a munkaszerződéshez kapcsolódó kiegészítő dokumentumot kellene aláírni. Ezeket nem engedte elolvasni, mondván hogy sürgős munka van és 5 percen belül már rakodni kell az árut és hogy gyorsan írjam alá az összes dokumentumot. Közötte voltak, hogy részt vettem munkavédelmi tájékoztatón és tűzvédelmi oktatáson, amikor ezt teljes mértékben kihagyták, egy szóval nem tájékoztattak engem a munkavédelmi és tűzvédelmi szabályokról és teendőkről. Valamint, hogy nem adtam be a TB-kiskönyvemet, amikor azt a cég már a munkaszerződés megkötésekor elvette tőlem. Már önmagában ez is jogellenes magatartás volt a raktárvezető és a cég részéről.

A raktárvezető és a 2 targoncás dolgozó folyamatosan gúnyolódtak rajtam és rendszeresen sértő megjegyzéseket tettek rám. Sokszor szándékosan akadályoztak a munkavégzésben és gúnyolódtak rajtam, hogy milyen béna vagyok. Többször előfordult, hogy a békával olyan raklapot akartak elhúzatni velem, amely már törött vagy hibás volt, vagy úgy kellett volna felvinnem a raklapokat az emeletre, hogy a targoncások szűken egymás mellé olyan közel rakták a teherlift vasajtójához és a falhoz, hogy békával csak úgy tudtam beforgatni és betolni a teherliftbe, hogy közben többször is nekitoltam a falnak és a teherlift ajtajának. Ekkor mindig röhögtek és gúnyolódtak rajtam és mondták, hogy ez az újonc mennyire béna és idióta. Ez szerintem már a személyes jogaim súlyos megsértése volt.

Ami még ennél is rosszabb, hogy ebben a raktárcsarnokban teljesen ismeretlen fogalom a munkavédelmi és a tűzvédelmi szabályok betartása. Sokan teljesen szabálytalan módon nem kint az udvaron, hanem bent a fedett raktárcsarnokban dohányoznak. A poroltók és a tűzcsapok valószínűleg már olyan régiek, hogy nem működnek, valószínűleg hosszú évek óta elmaradt a tűzoltó készülékek karbantartása és felülvizsgálata. Sokszor a tűzcsapok és poroltók elé vagy a folyosóra húzzák a raklapokat, pedig a tűzoltó készülékekhez való hozzáférést biztosító helyek és a menekülési utak leszűkítése vagy eltorlaszolása átmenetileg is tilos lenne. A teherliftek is nagyon régiek, legalább 30-40 évesek és valószínűleg a műszaki karbantartásuk és felülvizsgálatuk is hosszú évek óta elmaradt. Pedig ebben a raktárcsarnokban a földszinten kívül 3 emelet is van és így gyakran kell használni a teherlifteket. A vizesblokkok állapota azonban valódi katasztrófa. A teljes raktárcsarnokban nincsen egyetlen kultúrált illemhelyiség sem. Az emeleteken (1. emelet, 2. emelet, 3. emelet) lévő illemhelyiségek nem működnek, a földszinti illemhelyiségben pedig hibás a piszoár. Egy multinacionális cégnél nem tudnak kicserélni egy szelepet egy piszoáron, ez már megalázó!

Ráadásul a raktárcsarnokban hibás a fűtési rendszer, amelyet nem akarnak megjavítani. Így a téli időszakban nincs fűtés és elviselhetetlenül hidegben kellene dolgozni a raktárcsarnokban.

Ezeket a problémákat jeleztem a raktárvezető főnökasszonynak. Erre annyit mondott, majd később megoldja ezeket. Ehelyett azonban aljasul hátbaszúrt.

Október 31-én szerdán reggel behívott az irodájába és közölte, hogy aznap sok szállítmány lesz és sokat kell dolgozni. Ekkor az egész műszak alatt a targoncások szívattak engem, mindig a hibás vagy törött raklapokat rakták elém és ocsmány módon röhögtek és gúnyolódtak rajtam. Majd délután fél 2 körül a műszak vége előtt a főnökasszony behívatott az irodájába. Ekkor derült égből villámcsapásként közölte velem, hogy mivel próbaidőn vagyok így a munkajog értelmében élhet a próbaidő alatti azonnali hatályú indoklás nélküli felmondás lehetőségével, amelyet ki is használ és itt helyben alá is irat velem. Ráadásul aljas módon szándékosan a 4 napos hosszúhétvége elé időzítve, hogy így 5 napos késésbe kerüljek, hogy bármiféle hivatalos ügyet is tudjak intézni. Ezzel ráadásul 5 napnyi munkabérnek megfelelő kárt is okozott nekem. Ez már mélyen személyiségsértő magatartás volt a részéről, ammellyel hátbadöfött engem. Így joggal való visszaélést követett el ellenem. Alaposan és ravaszul visszaélt azzal a joggal, hogy a próbaidő alatt a munkaadó azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat a munkavállalónak.



2018. nov. 2. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Azonban én nem hiszem, hogy van jogalapod bármire.

Az, hogy emberiességből nem feleltek meg, az egy dolog.

2018. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mint te is írtad, nem kell megindokolniuk próbaidő alatt az azonnali felmondást, erre való. Azon kívül, hogy "szemetek" voltak, semmilyen jogot nem sértettek.


Hozzátenném azért azt is, hogy próbaidő alatt annyira nem szokás mindent fikázni a melóhelyen meg panaszkodni mindenre, lehet ez is kiverte a biztosítékot. Teljesen normális, ha valami nem tetszik, erre való a próbaidő, hogy te is kipróbáld milyen ott, de a munkavállaló nem azt akarja hallani az újonctól, hogy ez szar, az szar, ez nem működik, az nem működik stb.. Ha annyira rossz, akkor élj a próbaidővel és keress másik munkahelyet.

2018. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

A felmondás teljesen jogszerű volt, az égvilágon semmilyen jogalapod nincs bárhova panasszal fordulni e miatt.


A munkakörülmények más tészta, de mivel már nem dolgozol ott kb. semmi értelme nem lenne emiatt bárhol panasszal élni, pláne, hogy maximum a céget megbüntetik (bár vélhetően nem fogják...), de neked semmiféle előnyöd nem származik belőle.

2018. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt akkor vágnak ki amikor jólesik nekik, nem kell indokolni
2018. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a blablát. A feléig nem olvastam, de felesleges is.

Próbaidő alatt úgy rúgnak ki azonnali hatállyal, ahogy akarnak. Indokolni sem kell.

2018. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyávogj ennyit ember. Egy raktárban, de bárhol máshol is ugratják, szivatják egymást az emberek. Ha ilyen mamlasz vagy, mindenhol szét fognak kapni pillanatok alatt.
2018. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire szar minden miért nem mondtál fel te előbb?
2018. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hova lehet panasszal fordulni, ha egy multinacionális cégnél teljesen jogellenesen indoklás nélkül azonnali hatállyal megszűntették a munkaszerződésemet?"

"a próbaidő alatt a munkaadó azonnali hatállyal indoklás nélkül felmondhat a munkavállalónak."


A közte lévő 3 oldalnyi szöveg csak önsajnáltatás. Vagy most mi a kérdés, ha te magad írod, hogy a munkáltató megteheti?

2018. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

"Ráadásul aljas módon szándékosan a 4 napos hosszúhétvége elé időzítve, hogy így 5 napos késésbe kerüljek, hogy bármiféle hivatalos ügyet is tudjak intézni."


Milyen hivatalos ügyet szeretnél hirtelen intézni?


"Ezzel ráadásul 5 napnyi munkabérnek megfelelő kárt is okozott nekem."


Pontosan miért is? Persze, mivel nem dolgozol ott, ezért nem kapsz munkabért sem, de mondhatnál ennyi erővel 50 napot is.

2018. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A munkáltató részéről nincs jogsértés.


Az más kérdés, hogy etikátlan volt.


Láthatóan nem való vagy oda, inkább örülj, hogy megszabadultál tőlük és keress helyettük egy olyan munkahelyet, ahol még akár jól is tudod érezni magad.


Egyébként szokás, hogy a kezdőt mindenhol "tesztelik", az alja munkát kapja meg, ezekből kiderül, hogy mennyit bír, milyen személyiség, megfelel-e majd a cégnek.

Van, aki kibírja, van, aki nem.

2018. nov. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!