Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beleköthet a rendőr abba,...

Beleköthet a rendőr abba, hogy egy budapesti rendezvényről csak éjjel 1 óra körül tudnék hazaérni?

Figyelt kérdés

Vagy az nem érdekli őket, hogy a vasútállomásról egyenesen megyek haza, egymagamban?


Lesz Budapesten egy előadás, viszont csak a 23:40-es vonattal tudok hazajönni Székesfehérvárra, 00:44-kor ér ide. 15 percre lakok a vasútállomástól.



2020. nov. 8. 22:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Beleköthet. Éjfél után nem tartózkodhatsz az utcán, ha csak nem munkával kapcsolatos az ott léted.
2020. nov. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ugyan az a sztori.


Debrecenben lakom, Szolnokon voltam pénteken, onnan 22.50-kor indult a vonat, 0 óra 21-re ért Debrecenbe, 35 percre lakom a pályaudvartól a Tócóskertben és hazagyalogoltam. Jött egy rendőrautó mellettem, kinézett látta, hogy gyalogoltam, nem szólt.


Szerintem semmit nem szól, nem köt bele.


Úgyhogy nyugodtan.

2020. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem csoportosulsz, akkor nem fogod érdekelni őket :) Ha mégis megkérdezi a rendőr, annyit mondasz, hogy munkából mész haza. Nem követeli meg a jogszabály, hogy munkáltatói igazolással keljen alátámasztanod.


Az éjszaka csoportosuló, közterületen piálókra van meghozva ez a szabály.


(Mondjuk a közterületen való alkoholizálást, éjszakai hangoskodást békeidőben is szankcionálják a normálisabb helyeken.)

2020. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Tudod hogy mi a szabály. Neked kell úgy alakítanod a dolgaidat, hogy NE szegd meg. Az, hogy neked kedved volt elmenni egy olyan rendezvényre ami után nem érsz haza éjfél előtt az a te magánügyed, ha elkapnak, akkor meg is érdemled hogy megbüntessenek.

Ezzel az erővel mindenki jöhet azzal, hogy ő csak úgy tud hazaérni onnan ahol volt, hogy éjfél után az utcán lesz.

2020. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Terfigyelo kameran kiszurnak es egybol rad kuldenek egy jarort. A rendorok nem viccelnek!
2020. nov. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
miért KELL ott lenned?
2020. nov. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha az előadás valahogy a munkádhoz kapcsolódik, akkor végülis dolgozol tehát lehet
2020. nov. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

na előbb írtak, hogy sztorno.


Azért milyen szép: Meghozták múlt héten azt a szabályt, hogy csak minden 3. széket lehet elfoglalni. Kerestek egy új helyszínt Budapest másik felén, erre meg a minden előzmény nélküli mai bejelentésben közlik, hogy általános rendezvény tilalom.

2020. nov. 9. 13:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvastam. Szánalom, amit kedd éjjféltől be akarnak vezetni.
2020. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

kilences, nem szánalom, mert ezt kívánja már régóta a járványhelyzet.

DE: Előbb kellett volna, de akkor sem így ész nélkül, kapkodva. Hanem részleteket kidolgozva, egyeztetve, és időt hagyni a felkészülésre.

2020. nov. 9. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!