Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bármi is jobb lesz most a...

Bármi is jobb lesz most a közterületi maszkviseléstől meg a kijárási tilalomtól?

Figyelt kérdés
A kérdés nem provokatív hanem komoly. Arra vagyok kíváncsi, hogy valóban ezek érnek-e valamit, vagy csak felettébb bosszantó nesze semmi látszatintézkedés?
2020. nov. 11. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
49%

Igen. Komolyan érnek valamit és komolyan számítanak.

Nem kellett volna hogy ide jussunk, csak a korábbi szabályokat kellett volna mindenkinek betartani. De rengetegen most is azt keresik hogy lehet kibújni alóla és mégis bulizni, összejárni stb. Elég lett volna az amit az elején mondtak, a "moss kezet" "fertőtleníts", "tarts távolságot" és hasonlók, csak éppen nem tették meg. EZÉRT kell most ilyen intézkedésekkel elérni, hogy az történjen amit korábban kértek az emberektől. Ezek a szabályok most kikényszerítik azt amit ha önként megcsinál mindenki, akkor nem szabadul el ennyire a járvány.

Tévedés ne legyen, akkor is lenne járvány és akkor is sok lenne a beteg, csak nem ennyire.

2020. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez majd 2 hét múlva sérül ki. Ha elindul az eset szám lefelé akkor nagy valószínűséggel az intézkedés hatásos volt. Ha nem akkor ...
2020. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Szuper, most már egy lépést se lehet tenni a friss levegőn nélküle. Eddig azért jártam gyalog, hogy tömegközlekedésen ne kelljen hordani, most lehet a kihalt utcán sétálni 50 percet benne, ez ám a logika ismételten.
2020. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

#2 2 hét nem lesz elég hozzá. Ezért is mondtak 1 hónapot. Harmadik hete vagyok itthon és csak 2 napja nem köhögök, vagyis 2 napja van arra esély hogy ne fertőzzek - talán.

Munkába ezután is kell járni. Ha 2 hét után nem lesz további erős emelkedés, már azt sikernek érezném. A csökkenéssel még várni lehet szerintem utána 1-2 hetet. De legyen úgy ahogy te mondod, és reméljük, hogy 2 hét után már csökkenés lesz!

2020. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
valszeg csökkenni vagy legalább stagnálni fog az esetszám úgy 1-2 hét múlva
2020. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Most akkor ki tudja meddig ezt fogjuk játszani:

Maszokt fel--maszkot le--Maszokt fel--maszkot le--...


Húú,de jóó lesz..


Meg bírom ezt, a hát mert nem tartják be a szabályokat,,azért emelkedik,,azt ha egy hét múlva megint emelkedik,akkor megint:hát mert nem tartják be a szabályokat....

Azt további szigorítás,de megint emelkedik:

"hát mert nem tartják be a szabályokat"

Marhára idegesítő már..

2020. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Lazy Lover ***** válasza:
56%
Szarnak 1 pofon kb
2020. nov. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Könyörgöm, olvassátok már el ÉRTELMEZVE a rendelkezést!


Csak ott lesz közterületen kötelező, ahol a polgármester kihirdeti!


Nyilván pl. Bp. belvárosában, vagy más olyan területen, ahol mindig sokan vannak az utcán.


Bivalybasznádon a Külső petőfi utcán nem kell viselni, az tuti!

2020. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

Az egyik intézkedés, hogy a sűrűbben használt közterületeket kijelölik, hogy azon belül kötelező a maszkhordás.


Ez segít.

Nem egyszer voltam olyan helyzetben városon belül, hogy képtelen voltam a távolsáhot tartani más emberektől. A maszkal, legaláb beszéd közben nem árasztanak mások felé nyálrepeszeket.


Remélem többet fog segíteni mint ahogy várják.

2020. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
20%

#6 szerintem jobb lesz ha elkezdesz megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy a maszkviselés részben meg fog maradni.

Én sem szeretem és én sokat nevettem is korábban a japánokon, akik állandóan maszkban utaztak a metrón stb. De ki fog derülni, hogy nem csak a koronavírusnak, hanem a legtöbb felsőléguti megbetegedésnek is tudja csökkenteni a számát ha a tömegközlekedésben vagy zsúfolt helyeken hordják az emberek - és ezért nagy valószínűséggel meg fog maradni. Vagy legalábbis megpróbálkoznak majd vele, hogy legalább a tömegközlekedésben mindig hordani kelljen.

2020. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!