Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor, ha úgy döntök,...

Mi van akkor, ha úgy döntök, hogy gyalog megyek haza a munkából 6-kor és csak 9-re érek haza?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy akkor most ezért megbüntethetnek-e, ha úgy döntök hazagyaloglok a munkából.

2020. nov. 11. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Ha tudod igazolni, hogy munkából jöttél.
2020. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Dönthetsz úgy, de a munkáltatód nem fog erre igazolást adni - ugyanis neki le kell igazolnia papíron, hogy munkából hazamenetel miatt vagy utcán
2020. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Erre szokták mondani, hogy nem életszerű.
2020. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Akkor a rendőrség úgy fog dönteni hogy megbírságol téged
2020. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Lekésed a vacsorát.
2020. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ. Ha nem a legrövidebb úton mész, akkor megbüntethet.


Ha mondjuk te a Kálvária térnél dolgozol, és Kaszásdűlőn laksz, oda gyalogolnál haza. Ez a táv gyalogos útvonaltervekkel 2 óra körüliek.


Ha megfognak 8 után Bécsi út/Vörösváry út sarkán, vagy a Flórián térnél, akkor megbüntethetnek, mert az viszont nem számít, hogy te nem akartál este sötétedéskor a Népszínház utcán, vagy a Karácsony Sándor utcán és a Rottenbilleren végigsétálni, ezért kimentél jobban kivilágított utakra.


A munkába/munkából igazolás CSAK a legrövidebb/leggyorsabb útvonalra szól.

2020. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne életszerű ?

Persze fővárosban nem annyira de nekem vidéken volt,hogy lekéstme a buszt a következő 2orahossza múlva, ahelyett hogy annyit álltam volna egyedül a hidegben hazagyalogoltam. Jól kifáradtam de valaki lekési a járatot ,nem telik taxira valahogy haza kell jutnia.

2020. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igenis koteles a munkaltatod igazolast adni a munkavegzes helyerol es idotartamarol.


Eletszeru,h gyalogolsz. Csak legyen papirod rola!!

2020. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha egyedül gyalogolsz, lehet hozzád sem szólnak. De ha igen akkor ott a papír. Azt senki sem köti ki, hogy az utat hogy tedd meg. Románoknál benne van, hogy a legrövidebb úton KELL közlekedned. A magyar jogszabályban nincs benne :)
2020. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!