Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha este 8 után lemegyek maszk...

Ha este 8 után lemegyek maszk nélkül a ház elé elszívni egy cigit, duplán kapok büntetést? (A kérdés költői, de mégsem tudom rá a választ 100%-osan)

Figyelt kérdés
Kijárási tilalom van. Maradj otthon. De mi számít "Otthonnak"? A lakóhelyem hány méteres körzetében lehetek anélkül, hogy megszegném a szabályt? Gondolok itt bármi apróságra, ami miatt le kell menjek a ház elé

2020. nov. 11. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy kutyát sétáltatsz, csak elszaladt. 500 méterig jó vagy.
2020. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A rendeletben nem az van, hogy légy legalább az otthonod közelében.

[link]

↑ A Kormány 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelete a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről. Hatályos 2020. november 11-től.

2020. nov. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem léphetsz ki az utcára ez azt jelenti. Ha kertes családi házban laksz akkor kerítésen belül a saját telkeden lehetsz egész nyugodtan, de az utcára kapun kívül nem léphetsz ki. Szerintem teljesen egyértelmű ez a szabály. Ha panelban laksz akkor nyilván nem léphetsz ki a lépcsőházból és a ház elé sem mehetsz. Szerintem ez is épp elég világos. A dohányzás meg nem indokolt eset. Meglehet oldani ha kimész az erkélyre. Ha az nincs mert tudom hogy nincs mindenkinél akkor ablak kinyit és kihajolsz szépen és úgy dohányzol. Vagy kibírod hajnali 5 ig.
2020. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha profi vagy és panel. Akkor az erkélyre menj ki ne le az utcára.
2020. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha kerti lakásba lakott:

Területen belül természetesen

Ha panel:

Ablakba,vagy erkélyre menjél cigizni

problemo megoldva

2020. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!