Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rágalmazás miatt feljelentést...

Rágalmazás miatt feljelentést csak a sértett tehet?

Figyelt kérdés
Megrágalmaztak, de én nem kívánok feljelentést tenni, nem szeretnék vele foglalkozni, viszont egyik ismerősöm szeretné feljelenteni rágalmazásért az illetőt miattam. Ezt tudtommal ő nem teheti meg, mert én vagyok a sértett, tehát csakis én élhetek magánindítvánnyal.
2020. nov. 14. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Törvénysértés miatt bárki tehet feljelentést.

Csak legyen bizonyítéka, mert ha nincs vagy nem elfogadható akkor ő fizet.

2020. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Csak a sértett tehet, nem is rendőrségen, hanem bíróságom, mert ez magánvádas (azaz ebben rendőrség nem nyomoz, közvádra nem üldözendő), magánindítványban neki kell kijelenteni, hogy kívánja a tettes büntetőjogi felelősségre vonását.

[link]

2020. nov. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"nem is rendőrségen, hanem bíróságom"

Ez így nem igaz. A rendőrségen is tehet feljelentést, nem fogják visszautasítani, csak mivel magánvádas eljárás, így meg fogják küldeni a bíróság részére.

Egyébként kérdező ebben az esetben te, mint sértett kérheted, hogy az elkövetőt megbüntessék, felelősségre vonják. Ha nincs joghatályos magánindítvány, ami, ha te nem élsz vele, te nem teszed meg, akkor az eljárást meg kell szüntetni, tehát hiába jelent fel valaki valakit olyanért, amit a te sérelmedre követtek el és magánindítvány kell hozzá, ha te nem élsz magánindítvánnyal, semmi nem lesz az ügyből. Szóval feleslegesen futja a köröket és veszi el az időt az illető a rendőrségtől, bíróságtól.

2020. nov. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!