Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 4 órás munka bejelentés után...

4 órás munka bejelentés után hány nap felmondási idő van, ha csak egy-két hétig dolgozott az adott helyen az ember ? (Korábbi 2 hete a hónapban alkalmi bejelentés volt egyszerűsített munkaszerződéssel, bár látni nem látta azt sem az ember)

Figyelt kérdés

2020. nov. 15. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
ha nincs rendes szerződése akkor semennyi. Ha van szerződése, akkor a törvény 1 hónapot ír elő, de ettől eltérhetnek a felek közös megegyezéssel. Ha csak alkalmi bejelentés volt ahhoz nem kell felmondás, az egyszerűsített munkaszerződés pont ezt jelenti. Abban eleve benne van hogy mettől meddig van alkalmazva az illető, ez lehet 1 nap vagy 1 hónap is akár.
2020. nov. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt semennyi felmondási idő nincs. Azonnal el lehet jönni.
2020. nov. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első lehet rosszul írtam.

Most mèg alkalmi a szerződés, (azzal tisztába vagyok mi a helyzet)de ha felvesznek 4 órásba és egy két hét után úgy döntök, hogy váltok akkor mennyi?!? Mi a menete?

Meg hogy ilyenkor is van e 3 hónap próba illetve felmondási idő, de válaszaitokat nagyon szépen köszönöm!

2020. nov. 15. 02:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Zéró nap.
2020. nov. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Semmi? Az szuper lenne
2020. nov. 15. 07:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mi van a munkaszerződésben. Nekem 3 hónap próbaidő, de 1 hónap a felmondasi idő!
2020. nov. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Munkaszerződés a mérvadó.


Ha a munkaszerződésben kötnek ki próbaidőt, akkor a próbaidő alatti felmondás esetén nincs felmondási idő. Próbaidő alatti felmondás "azonnalinak" számít, tehát azon a napon a munkaviszonyod meg is szűnik mindenféle következmények nélkül.

Ha nem szerepel a szerződésben próbaidő (ez nem egy kötelező dolog, csak egy lehetőség), akkor van felmondási idő még akkor is, ha már másnap mondanád fel a munkaviszonyt.

A felmondási időt a szerződés tartalmazza. Ha nem tartalmazza, akkor vesszük elő a Munka törvénykönyvét, és az abban foglaltak a mérvadóak. Az MT szerinti 30 nap a felmondási idő, ha a dolgozó mondja fel a jogviszonyát.


Ezek a szabályok egységesek függetlenül attól, hogy teljes munkaidős, vagy részmunkaidős munkaviszonyról beszélünk.

2020. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Brutál jól össze foglaltad és leírtad! Nagyon szépen köszönöm!


Munkaszerződést még nem láttam, ahogy az alkalmi papírokat sem kaptam meg, úgyhogy akkor ezt még ki várom, köszi!

2020. nov. 16. 18:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen...:)
2020. nov. 17. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!