Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pénzbírság, vagy feljelentés?...

Pénzbírság, vagy feljelentés? Mitől függ, hogy mire büntet a rendőr ha megszegem a járványügyi szabályokat?

Figyelt kérdés

Olvasom gyakran a híreket, hogy előző nap hány esetben intézkedtek kijárási tilalmat megszegők ellen, ebből x db figyelmeztetés, y db pénzbírság és z db feljelentés volt. Nekem úgy jött le, hogy a szabálysértésért pénzbírság jár, erre egy csomó embert fel is jelentenek. Miért?


Ha mondjuk egy étterem szabályt megszegve fogad beülős vendégeket, és én beülök, akkor engem is megbüntetnek?


2020. nov. 15. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szoktak feljelentést tenni, ha az illető nem ismeri el, hogy megszegett valamilyen törvényt. De ez mindenben így van nem csak a tilalom megszegésénél. Megy bíróságra az ügy.
2020. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Helyszíni bírságot akkor tud adni a rendőr, ha elismered a bűnösséged, illetve, ha a büntetés 50.000 ft alatti. Ha ez a kettő nem teljesül egyszerre, akkor feljelentést tesz a rendőr.

"Ha mondjuk egy étterem szabályt megszegve fogad beülős vendégeket, és én beülök, akkor engem is megbüntetnek?"

Igen, és meg is fognak, örülj neki, ha helyszíni bírság lesz csak, viszont a dolgozók és a tulaj biztos nem ússza meg helyszíni bírsággal, őket mindenképp feljelentik.

2020. nov. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Még egy nap sem telt el a hasonló kérdés óta. Oda leírtam részletesen a választ.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..

2020. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!