Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirendeltek COVID ellen,...

Kirendeltek COVID ellen, elsőéves orvosis hallgató vagyok. Mi történik, ha nem megyek?

Figyelt kérdés
Felhívtak telefonon, hogy kirendeltek COVID ellen Pécsre, november 23-tól. Megkérdeztem a telefonban a hölgyet, hogy mi történik, ha nem megyek el aláírni a munkaszerződést, de csak annyit mondott, hogy akkor felhívnak jövő héten megint. Utánaolvastam a Magyar Közlöny idei 252. számában erről és semmi említést nem látok arról, hogy mi történik, ha a hallgató visszautasítja a kirendelést. Tudom, hogy ez frissen meghozott döntés, de valaki tud erről mondani valamit?

2020. nov. 20. 14:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
Tesztelni rendelik ki őket, nem beteget ápolni.
2020. nov. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg egy egyetemistának a tanulás a dolga, nem a saját egészségét kockáztatva tesztelgetni az embereket.
2020. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Szia. Nem érzem úgy hogy elkéne menned. Első féléves vagy. Nem tanultál még semmit. 2. év után hívják be az embereket. Gondolom már elfogyott az összes hallgató vagy beteg. Ezért próbálkoznak az elsősökkel, hiszen még egy elsős is jobb, mint egy nem egészségügyben tanuló ember. Viszont nem gyógyítani hívnának, hanem tesztelni szerintem. Azt meg betanítják. Én a helyedbe elmennék és csinálnám. Ha az egyetem azt látja, hogy nem akarod és elutasítod akkor lehet véget ért az orvosi karriered már ebbe a félévbe.
2020. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
28%
+ gyakorlatnak beszámítják az időt, pénzt is kapsz, nem is keveset, és még a tesztelésből is sokat tanulhatsz.
2020. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, én azok közé tartozom, akik azt gondolják, hogy sz*métség a hallgatók egészségét és a veszélyeztetett családtagjaik életét kockáztatni azért, mert a kormány azokat akarta kiszolgálni, akik sz*rtak a vírusra, mert hogy nincs is, meg különben is csak egy kis influenza.

Másrészt az orvosira jelentkeztél, és bár még nagyon messze vagy tőle, tudhattad, hogy az a veszély, hogy eü vészhelyzetben behívnak, egész pályafutásod alatt fenn áll majd. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor nem való neked ez a pálya.

Most már elég késő ehhez, de azt ki kellene deríteni, hogy HIVATALOSAN ez tényleg vezénylés vagy "önkéntes" munka. Ha az előbbi, sajnos el kell menni, ha az utóbbi, akkor még megpróbálhatod kihúzni magad a hurokból egy darabig. De zavartalan vizsgaidőszakra ne számíts, túl sok idő van még január végéig.

Azt is érdemes mérlegelned, lehet, jobban jársz, ha most mész, mintha 4-6-8 hét múlva mennél, egyre több beteg lesz, és egyre többet kell majd tanulnod is.

2020. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem kételkedek, de nekem fura hogy az elsőévest kirendelik. Hiszen most kezdted 2-3 hónapja, szinte még semmi olyan tudással nem nagyon rendelkezhetsz, amivel orvosként súlyos betegekhez küldjenek. Gyakorlatod sem volt még, nem? Hacsak nem eü suliba jártál.
2020. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem kirendelik, felkérik - ajánlják, mint gyakorlat, tapasztalat szerzés.

A gond, hogy ha vissza utasítja, kicsit visszás, ellent mondásos az orvosi eszmével.

Illetve ha az intézmény "ösztönzi" akár közvetetten negatívan hathat a tanulmányaira.

2020. nov. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez a pedagógusok stb ergó elvileg egészséges emberek tesztelése. Engem legalábbis ide hívtak.

Én is elsőéves vagyok, de mégcsak nem is orvosis, csupán az ÁOK-n (viszont szeretnék átjelentkezni).


Hozzáértés tényleg nem kell, és nekünk nincs is. De gondolom, a felsőbbéveseket meg a betegágy mellé állítanák be inkább, illetve laborba + OMSZ-hez. Az sincs kizárva, hogy már "elfogytak a felsőévesek".


Én amúgy úgy vagyok vele, hogy ettől hasznosabbnak érezném magam mint attól, hogy egész nap wbexen/zoomon etc hallgatom az előadásokat és szemiket. De nem tudom, ha már ennyien ilyen negatívan állnak hozzá, hogy én mit fogok mondani az első nap után.


Amúgy aki a pénzt írta... 5000 ft-ot adnak egy napra. Ez órabérben kevesebb, mint ami diákmunkában minimalbér.

2020. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%
Azért én nagyon nem örülnék, ha egy tapasztalatlan, gyakorlatlan ember "turkálna" az orromban...
2020. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsőst még nem lehet hívni. Mondanod kellett volna a telefonban, mert nem kaptak megfelelő infókat arról, hogy ki hanyadéves. Harmadévtől felfelé vagyunk vezényelhetők. Ti még tanuljatok, az a dolgotok!

Többi hozzászólónak is üzenem, hogy egy elsős még ne menjen sehová, így is marha nehéz belerázódni az orvosis tempóba még az elején. Mi, idősebbek már megszoktuk, de ők még hagy ízlelgessék már.

2020. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!