Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyek feljelentést, vagy nem...

Tegyek feljelentést, vagy nem éri meg?

Figyelt kérdés

Először is kérlek, ne szóljatok meg amilyen vagyok és ami történt.

18 éves transz srác vagyok, tehát fiúnak születtem de most teljesen úgy nézek ki mint egy átlagos korombeli csaj.

A sztori lényege, hogy egy társkeresőn megismerkedtem valakivel (mint transz) és találkozót beszéltünk meg és én naiv nem gondoltam arra, hogy fake névvel és adatokkal valamint képekkel regisztrált az oldalra. Ott voltam időre ahová megbeszéltük de rossz szándékú srác áldozata lettem és bántalmazni kezdett de sikerült megrúgnom és elszaladnom.


Tegyek feljelentést vagy felesleges? Nem fog hátrány érni hogy transz vagyok és csak 18? Az arcát nem láttam a valóságban. Törölte a profilját az oldalról az óta. Elő tudnák keríteni vagy esélytelen?



2020. nov. 25. 18:03
A kérdező szavazást indított:
Érdemes feljelentést tenni, elkapják
Nem érdemes feljelentést tenni, diszkrimináció érhet a másságom miatt
Nem érdemes feljelentést tenni, úgysem találnák meg
18 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mivel te rúgtad meg így téged vehetnek elő a rendőrségen. Ez hogy ki bántalmaz szóban ez senkit nem érdekel, ilyennel kár bemenni. A jog sajnos a kötekedő balkáni tahóknak kedvez nem az áldozatnak.
2020. nov. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De IP-cím meg ilyenek alapján le tudják nyomozni vagy ha törölte a fiókot akkor már nem?
2020. nov. 25. 18:11
 3/14 anonim ***** válasza:
5%

" teljesen úgy nézek ki mint egy átlagos korombeli csaj. "


Aha ... Fotót is csatolsz? ;)

2020. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nagyon felzaklatott, sajnállak, és örülök, hogy megúsztad. Én biztos tennék feljelentést, hátha legalább a rendőrség látókörébe kerül, és később könnyebben elkapják, ha újra bántalmazna valakit.

Hátrány szerintem max. annyi érhet, hogy a rendőrök lecsesznek, amiért elmész ilyen találkozókra. Még lehet, hogy valami hülye beszólást is kapsz, amivel megpróbálják elvenni a kedved a felelőtlen kalandozástól. Konkrét eredményt, valami elégtételt viszont ne várj!

2020. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szavazás helyett jogi helyzetet kell tisztázni és annak alapján dönteni!


A jogi helyzet az, hogy van bizonyítékod arra, hogy bántott vagy nincs? Ha van akkor még midig nem árt, ha tudod a nevét és a címét, mert egy kis megcibálás miatt nem fognak nyomozást indítani csak eljárást.

2020. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentheted. A Btk. törvénykönyv leírja, “a törvényben mindenki egyenlő”. Nem fognak foglalkozni vele hogy transz vagy vagy nem.
2020. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
És jobban is teszed ha feljelented, az ilyen dolgokat komolyan veszik. Netes zaklatás, személyi jogok, enyhe megalázás
2020. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Hiába teszel feljelentést, hogyha nem okozott 8 napon túli sérülést, de ha még okozott is volna, és nem mentél el utána azonnal orvoshoz látleletért, akkor nem fognak semmit sem csinálni. Azért, hogy lebaszok neked egy pofont és 10 perc után már nem fog fájni se, azért nem fognak elítélni.
2020. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Annyira durván nem bántott, csak lefogott, szorongatott meg szidalmazott. De nem tudják előkeríteni?
2020. nov. 25. 19:26
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem fogják előkeríteni, hogyha nem okozott 8 napon túli sérülést.
2020. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!