Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyást tudok...

Fizetési meghagyást tudok adni nővéremnek? Kin keresztül?

Figyelt kérdés
Hagyatéki eljárási díjat sem hajlandó megadni. Nem vagyunk jóban, hogy ezt elengedjem + a temetést egyedül fizettem ennek a rá eső részét is szeretném

2020. nov. 30. 11:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

jajj nem...

felhívtam ma, de szerintem az asszisztens vagy ki volt, én elmondtam mi a bajom, azt mondta nem érdekli rendezzük le egymást közt, meg kell levélben jelezni,hogy nem jók az adatok ennyi.



nem értem miért kötne bele abba hogy az őr részével mit kezd. Úgymond a fizetése apámnak megy 3 felé de ugye van ez a két költség amit írtam.



de mindegy bocsánat,hogy nem értem hiszem első hagyatéki dolgom sajnos illetve nem vagyok ügyvéd ,se közjegyző se semmi

2020. nov. 30. 18:16
 22/25 anonim ***** válasza:

Nézd, nem foglalkozom veled többet, ha nem akarod, nem tudod megérteni.

Feladat:

írsz egy levelet a közjegyzőnek:

Adathelyesbítés és egyeztetés hagyatéki eljáráshoz


Itt felsorolod az összes örökös, elhunyt feleségének nevét, címét, születési dátumát, amelyiknél tudod, a születési dátumát, netán személyi számát, személyi igazolvány számát.


Megnézitek, hogy a hagyatéki leltáron van-e valami hibásan feltüntetve, nincs-e még valami azokon kívül. Csak hogy ne legyen szükség pót hagyatéki eljárásra, mert drága mulatság.



Ha nem értesz hozzá, akkor hagyatkozz csak arra, hogy kell, a hagyatéki eljárás így működik. Vagy utólag sírhatsz azért, mert kisemmiz a nővéred. Nem kell nekem hinned, menj el valahova, érdeklődj utána, de ne csináld azt, hogy "én nem értek hozzá, mért kéne, jó lesz ez így is". Pontosabban csinálhatod ezt is, csak akkor fogadd el az adott helyzetet majd, de ahogy elnézem... még azt sem tudod elfogadni, hogy neked kell fizetni az apád temetését.


Mondom, ne rám hallgass, hanem járj utána még időben!

2020. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

ne haragudj de rád biztos nem fogok hallgatni...

hülyésegeket írsz h ordít és becsmérlő...



egyrészt reggel,hogy írt anyám írta a számot és hívtam és ezeket mondta amiket írtam is.



Nem nem tudom elfogadni,hogy egyedül kell fizetnem. Tudod miért ? Mert nekem az évek alatt össze gyűjtötttem megtakarításom nekem abból kellett fiztenem... amit felújításra szántam volna, de ő egy forintot nem adott bele... bocs, de azt a kommentedet hanyagoltad volna

2020. nov. 30. 19:09
 24/25 anonim ***** válasza:

Ezt magyarázom, hogyha azt nem bírod elfogadni - jogosan, akkor minek mész bele egy olyan helyzetbe, amivel sokkal nagyobb veszteség esélyét kockáztatod. De nem érdekel, mert úgysem hallgatsz rám. Van, aki megérdemli, mert csakazértis megy a feje után, ahelyett, hogy utánajárna.


OFF

2020. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Szerinted most nem utána járok? Meg nem egyből a jegyzőt hívtam?
2020. nov. 30. 19:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!