Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egyéni vállalkozásomhoz...

Ha egyéni vállalkozásomhoz vettem egy műszaki eszközt, de a számlán magányszemélyként szerepelek, akkor én fogyasztónak számítok és a 14 napos elállási jog megillet?

Figyelt kérdés

A cég tisztában van vele hogy egyéni vállalkozásomhoz vettem az eszközt, de mivel nem tudom elszámolni költségként így magánszemélykét vettem.

visszaküldeném, mert nem alkalmas arra az eszköz amire használnám, ez használat közben derült ki.

Jogosult vagyok a 14 napos elállásra?



2020. dec. 2. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen
2020. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szerepel a számlán az adószámod akkor igen.
2020. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Online rendelte, vagy magában a boltban vette? Ugyanis a 14 napos elállási jog csak online vásárlásra (egymástól távol lévő felek közti üzlet) vonatkozik, sima bolti vásárlásnál csak hibás terméket kötelesek visszavenni.
2022. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!