Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én vloggerként be jelentkez...

Ha én vloggerként be jelentkezem Hollandiából egy coffee shopból betépve, akkor milyen következményekkel számolhatok?

Figyelt kérdés

Tervezek egy utazós vlogot csinálni és hát esélyes hogy Hollandia is az utamba kerül valamikor. Azt hallottam mivel magyar állampolgár vagyok, így a magyar törvények érvényesek rám, akárhol vagyok. Így ha bejelentkezem Hollandiában egy coffee shopból mondjuk egy jó cigi után, akkor megbüntetnek?

Szerintem kutya nem fog ezzel foglalkozni, vagy érdemes lenne erről megkérdeznem egy jogi szakembert, hogy mit gondol erről?



2020. dec. 4. 01:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Első: látom te nem igazán vagy képben a dologgal. Egyrészt mert amúgy itthon is nagyon sok ember szív, sőt egyébként arányaiban a magyarok közül többen szívnak, mint a hollandok Hollandiában, persze ezt nem tudom neked alátámasztani, úgyhogy vagy hiszel nekem vagy nem. Ha érdekel utána tudsz járni. A másik pedig az, hogy egyébként ez egy óriási nagy tévhit, hogy Hollandiában legális a fű. A coffee shoppok az állam által megtűrt területeknek számítanak, de ők is dílerektől veszik a cuccokat. Mindenesetre köszönöm a válaszod!



Nyolcadik és kilencedik: mindkettőtöknek igaza van, ugyanis minden holland településen a helyi önkormányzat határozza meg azt, hogy a coffee shopok adhatnak-e ki füvet olyan személyeknek akik nem rendelkeznek holland lakcímmel. Így például míg Eindhovenben vehet bárki, az agglomerációban pl. Helmondban már nem.


Eléggé képben vagyok a holland szabályokkal, de az itthoniakkal nemannyira, mert általában itthon valahogy csak szájról szájra terjednek az ilyen információk. Vagy csak engem nem foglalkoztatott ennyire eddig a téma.


Köszönöm a válaszokat egyébként! Találtam azért hasznosat köztük. A Btk-nak majd utánanézek.

2020. dec. 7. 02:17
 12/16 anonim ***** válasza:
Itthon is meg lehet ismerni a jogszabályokat, csak olvasni/értelmezni kell tudni.
2020. dec. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen drogosokat, mint te, börtönbe zárnám. Nemhogy nem szégyelled magad, még népszerűsíted is primitív függőséged. Mintha nem lenne elég az alkoholizmus, az elhízás, az öngyilkosság kiuzsorazott nemzetünknek.
2020. dec. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Plusz még a dohányzás...
2020. dec. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11: Itt, Amszterdamban nem kell lakcímmel rendelkezned, az hótziher. Tőlem még a személyit se kérték soha.
2020. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

a jogi kérdést értem, az a része érdekes. én azt nem értem, mi jó volna egy ilyen videóban? kit és miért érdekelnél betépve?


pont szembejött egy ilyen, megnéztem, továbbra sem értem, ez kinek és miért volna érdekes:

https://www.youtube.com/watch?v=nWz3LiETdMU

2020. dec. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!