Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csökkenni fog a kutyatámadások...

Csökkenni fog a kutyatámadások száma az állatvédelmi bírság összegének növelése hatására?

Figyelt kérdés

[link]


Személy szerint helyeslem az állatvédelmi bírság összegének növelését, ugyanakkor még mindig kevésnek tartom azt. Ne felejtsük el, hogy a kóbor kutyák emberéleteket veszélyeztetnek és egy ember élete messze nincs arányban 300 ezer forinttal. Remélhetőleg ez a bírságösszeg csak a kezdet és a jövőben komolyabban is szankcionálásra kerül kutyák közterületre szökése. Véleményem szerint legalább ugyanakkora veszélyt jelentenek a belterület közterületén, póráz nélkül „sétáltatott” kutyák is, hiszen a póráz nélkül a kutya gazdájának esélye sincs megfékezni az időközben megvadult állatot, amely így a gyanútlan járókelők életére törhet vagy egyéb balesetet okozhat. Éppen ezért én a belterület közterületén póráz nélkül „sétáltatott” (vagy inkább másokat veszélyeztetve szabadon engedett) kutyák gazdáira is legalább 300 ezer forint összegű bírságot szabnék ki, oly módon, hogy a bírság akár egy rejtett kamerás felvétel alapján is kiszabható lenne.


34/F


2021. jan. 10. 21:13
 1/9 anonim válasza:
72%
Hát, ez csak annak jó, akinek a kutyája chipes...
2021. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
86%

Még mindig szar az allatvedelem...

Olvastad ,hogy 58-bol 23 denevert ölt meg az egyik lako? Meg nem volt birsag...

2021. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Provokatív kérdés, abból is a gyengébbik fajta. Ha értően elolvastad volna a cikket, akkor le van írva benne, hogy ez csak a minimum összeg. A többi javaslatod meg egyenesen nevetséges, még ha én sem vagyok oda a kóbor kutyákért. Azért mindennek van határa!


Megjegyzem a cikk sem különb, valószínűleg fizetett hirdetés. Facebookot belinkelni, mint jogszabályi hivatkozást, meh.

2021. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

„Facebookot belinkelni, mint jogszabályi hivatkozást, meh.”

A cikkben megtalálhatók a jogszabályi hivatkozások is, csak gondoltam, így a kevésbé tanult személyek is könnyebben megértik.

2021. jan. 10. 21:30
 5/9 anonim válasza:
93%

Én kutyás vagyok, ráadásul vannak helyek ahol én is póráz nélkül "sétáltatok", vagyis ha olyan helyen vagyunk (varosliget, hajógyári, egyéb nagy parkok) ahol úgy gondolom biztonságosan, másokat nem zavarva el tudom engedni a kutyám szaladgálni, labdázni, ott elengedem (természetesen több tanfolyamot elvégzett, behívható kutyáról van szó), ha csak sétálunk akkor mindig pórázon van.

Emellett én is teljes mértékben egyetértek azzal, hogy nagyon nagy probléma a kutyák szökése és valamilyen módon szankcionálni kellene, viszont sajnos ezzel az a probléma, hogy sok esetben azokban a kutyákban, akik rendszeresen mászkálnak az utcán, gyakorlatilag önsétáltató jelleggel, egyedül, általában chip sincs. Tehát ez az intézkedés megint kb egyenlő a nullával, arról nem is beszélve, hogy sajnos a meglévő szabályok sincsenek betartatva, így ez a nesze semmi kategória.

2021. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
300ezres birsag mellett inkabb elasom az aldozatot az erdoben, ahhoz csak egy asot kell venni :)
2021. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értek ezzel egyet.
2021. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Provokatív meleg kutyagyűlölő. Hiába törölteted. Attól még az vagy.
2021. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen, törölteti. Pedig heti 1x felrak egy provokáló kutyás kérdést és még mindig van 1-2 ember, akit meg tud etetni ezzel. :D
2021. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!