Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasêtáltatáskor...

Kutyasêtáltatáskor kötelező a szájkosár, vagy tényleg elég csak a póráz?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy faluban szoktam sétáltatni (ha számít valamit)

2014. máj. 17. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Helyi önkormányzat szabályozza. Sok helyen elég csak a póráz.
2014. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabályozza a helyi önkormányzat. Mindenhol elég csak a póráz, amennyiben a kutyád nem harapós. A te felelősséged eldöntetni, hogy kell-e rá szájkosár vagy sem, és te tartod a hátad, ha rosszul mérted fel a kutyádat. Szájkosarat használni a jogszabály szerint egyedül "kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."
2014. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
2014. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
#2/ Hülyeségeket firkálsz ketteske, igenis az önkormányzatok döntik el a saját területükön kötelező-e a szájkosár vagy sem. Nálunk pl kötelező, de senki sem tartja be.....
2014. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

Pont, hogy a 2-es válaszoló írta jól!!!

[link]


"17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

(2) Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

(3)29 Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

2014. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Én is írhatnám, hogy hülyeségeket írkálsz egyeske meg négyeske, mert nem az önkormányzatok döntik el. Már régóta nem. Akkor sem, ha némely lassan dolgozó önkormányzatnál elfeldkeztek a jogharmonizációról, de valószínűbb, hogy egyszerűen csak ti nem vagytok tisztában a hatályos önkormányzati rendelettel. A rendesen dolgozó önkormányzatok már törölték a rendeleteikből ezt a korlátozást, ugyanis az önkormányzatnak NINCS LEHETŐSÉGE előírni a szájkosár használatot. És veletek ellentétben én ezt a mai napon hatályos jogszabállyal is alá tudom támasztani (Szilvi gyorsabb volt és belinkelte) és nem holmi ezeréves indexes cikkekre hivatkozom.
2014. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

Ez általános törvény utolsó. Ami igen ígyvan de az önkormányzat bármikor hozhat olyan rendeletet ami kötelezővé teszi. Lásd kutya adó:

Egyik önkormányzat él vele másik nem.

2014. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
20:28 vagyok. Szilvinek írtam. :-)
2014. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Anyám, ha nem értessz hozzá, akkor minek beszélsz bele? Egyrészt van egy olyan, hogy jogszabályi hierarchia, ami nagyjából azt jelenti, hogy alacsonyabb szintű jogszabály nem lehet ellentétes a magasabb szintűvel. Ez amit te "általánosnak" hívsz, egy kormány rendelet, ami "enyhén" magasabb szintű, mint az önkormányzati rendelet. Ha ez nem lenne elég, akkor még azt is explicite beleírták, hogy mik azok az egyéb jogszabályok, amik "másként rendelkezhetnek": "ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő"


Nos, az önkormányzati rendelet nem szerepel a felsorolásban, tehát az nem írhatja elő. Ennyi. Ezt kár tovább ragozni. De ezerszer megbeszéltük már ezt is itt a gyakorikérdéseken...

2014. máj. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy teljesen offtopic, de a kutya adót se az önkormányzat hozta, hanem a egy magasabb szintű jogszabály teszi lehetővé, hogy bármely önkormányzat, ha úgy gondolja, kiszabhat ebadót, de nem kötelező. A háromévenkénti ebösszeírás az kötelező, és az már nem önkormányzati döntés kérdése, hogy akarja-e vagy sem.
2014. máj. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!