Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetésre számíthat a...

Milyen büntetésre számíthat a gazda?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van három kutyája az udvarban, nincsenek beoltva, ezekből az egyik a múltkor kiszaladt az utcára és megharapta a postást? Mire számíthat ezzel kapcsolatban a gazda?

2019. ápr. 12. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Remélem jó nagyot fog kapni, csak a kutyáknak ne Essen bajuk.

És miért nincsenek beoltva? Ezzel pl. veszettseget újra visszahozhatjak M.o-ra...

Ez nem felelőtlen, hanem még egeret se tartson.

2019. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzbírságra.
2019. ápr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Pénz bírság, esetleg elaltatják a kutyát
2019. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyi jegyzőtől függ, hogyan kezeli a helyzetet.

A törvény szerint az elmaradt oltásért pénzbírság jár.

Kötelezik az oltásra, chippelésre még.

A harapott kutyát elvitethetik a sintértelepre karanténba megfigyelésre. Ha nincs jele a kutyánál veszettségnek, akkor kifizettetik a két heti tartást, oltatni-chippeltetni kell és a terület elhagyásáért, harapásért a jegyző saját döntése alapján még ismét csak pénzbüntetést ró ki.

Ez csak egyféle forgatókönyv. Csakis a jegyzőn múlik, hogyan kezeli a helyzetet.

2019. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatos megfigyelés alatt tartják a kutyát 2 hétig. Egy hónapja csináltuk végig a procedúrát, még friss az élmény. Engem harapott meg egy oltatlan eb.

Hatósági állatorvos járt ki pár naponta megvizsgálni a kérdéses kutyát. Nem kaptam meg alapból az injekció sorozatot. Nem vitték karanténba a kutyát.

Két hét után egészségessé nyílvánították a kutyát.

Ilyen esetben kötelezik a gazdát a kutya beoltására. És szinte mindig szabnak ki pénzbírságot is. Az én esetemben nem tudom, hogy a gazda mekkora büntetést kapott.

2019. ápr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem barátom az illető gazdi, csak ismerem, így bevallom titokban én is abban reménykedem, hogy nem csak egy ejnye-bejnyével intézik nála el a dolgot, hanem kap egy olyan büntit, hogy tanuljon az esetből. Azért még az összegekre kíváncsi lennék.
2019. ápr. 13. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Az alap bírság 15 E Ft.

chip hiánya:3x szorzó

harapás: 5x szorzó

szökés:6x szorzó

oltás hiánya: 3x szorzó


Ha érdekel olvasd el a közlönyt. Elég sokat le kell tekerni a szankciókig.

[link]

2019. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!