Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a társasházi lakásom megvédésére?

Figyelt kérdés
A plafonon és a falon megjelent egy vízfolt kb. 10 hónapja, hol kisebb, hol nagyobb, most éppen növekszik. Penészedik, omlik a vakolat. Csőrepedés lehet. Amúgy az egész társasház ilyen, a közös helyiségekben is nedves a fal, a plafon, omlik a nedves vakolat. A fenti lakó egy 90 éves süket néni, aki semmire nem reagál, sem csöngő, sem postaládai levél, sem dörömbölés. A fiának viszont tudom a számát, ő viszont elzárkózott mindenféle együttműködéstől, mivel járvány van. Közös képviselő hónapok óta ígérget, e-mailben kér a foltról képeket, de nem történt semmi, én meg félek hogy a fejemre omlik az ingatlan. Arra gondoltam elzárom a pincében a vizet, de egyrészt magam sem tudom melyik az én strangom, másrészt így elzárom még vagy tíz lakásban is. Milyen más lehetőségeim vannak?

2021. jan. 11. 10:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a helyi jegyzőnek aki kijön és intézkedni fog.
2021. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelem, jegyző.
2021. jan. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Közös képviselőt vagy a társasházkezelőt is a jegyzőnél jelenthetem?
2021. jan. 28. 10:22
 4/17 A kérdező kommentje:
Illetve az a vicces helyzet áll fenn, hogy nem tudom ki a fenti ingatlan tulajdonosa. Ez viszont kell a birtokvédelemhez, hogyan tudom kideríteni? Cím alapján nem is ad találatot a Földhivatal Online, illetve nem tudom, ezen az ingatlan adatain kívül szerepel-e a tulajdonos neve? Elnézést, ha buta a kérdés, még nem kellett ilyesmivel foglalkoznom. :(
2021. jan. 28. 14:17
 5/17 anonim ***** válasza:
45%

Beszéld meg a felsőbb emeleten lakókkal, hogy ha látják kijönni, menjenek be és zárják el erőszakkal, közös érdeketek h lakaható maradjon a társasház.

Esetleg kend meg a postást h ne adja oda a nyugdíját, míg nem kommunikál veletek.

Ha saját lakásom lenne, én lehet ki is fúrnám a zárat, és bemennék, sztem simán jogos kategória (nem állítom, h mo-n könnyű lesz megvédeni)

2021. jan. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem halt meg odabent?
2021. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem halt meg, hallom ahogyan járkálnak nála, és üvöltteti a tévét. Minden nap megy hozzá a fia, vagy a veje, valaki aki gondozza.
2021. jan. 29. 08:05
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha hallod, amikor ott vannak, akkor miért nem akkor csöngetsz be, amikor van valaki nála, aki nem süket?
2021. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Basszus nem akartam már minden részletet leírni. Természetesen becsöngettem akkor is, amikor hallottam a járkálást, a válasz az volt hogy az arcomba b.szták az ajtót. MÁsodik alkalommal csak az ajtón keresztül kiabált ki, hogy "megmondtam hogy ide nem fog senki sem bejönni!" Itthonról dolgozom, nem is tudok állandóan ezzel foglalkozni, mítingjeim vannak, nem tudok azonnal ugrani, amikor hallom a lépéseket. De amikor tehettem, akkor azonnal felszaladtam. Nem vagyok akkora kretén, hogy ne próbáljak meg mindent, mielőtt kiírok ide egy kérdést.
2021. jan. 29. 15:12
 10/17 anonim ***** válasza:
Jobb, ha megkeresed azt a pincei fő elzárót, mielőtt ömleni kezd.
2021. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!