Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen lehetőségek vannak a...

Milyen lehetőségek vannak a társasházi lakásom megvédésére?

Figyelt kérdés
A plafonon és a falon megjelent egy vízfolt kb. 10 hónapja, hol kisebb, hol nagyobb, most éppen növekszik. Penészedik, omlik a vakolat. Csőrepedés lehet. Amúgy az egész társasház ilyen, a közös helyiségekben is nedves a fal, a plafon, omlik a nedves vakolat. A fenti lakó egy 90 éves süket néni, aki semmire nem reagál, sem csöngő, sem postaládai levél, sem dörömbölés. A fiának viszont tudom a számát, ő viszont elzárkózott mindenféle együttműködéstől, mivel járvány van. Közös képviselő hónapok óta ígérget, e-mailben kér a foltról képeket, de nem történt semmi, én meg félek hogy a fejemre omlik az ingatlan. Arra gondoltam elzárom a pincében a vizet, de egyrészt magam sem tudom melyik az én strangom, másrészt így elzárom még vagy tíz lakásban is. Milyen más lehetőségeim vannak?

2021. jan. 11. 10:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha lesz fejlemény az ügyben, akkor írd be ide, ha nem gond. Kíváncsiak vagyunk, mi lesz ebből az ügyből, mit tud tenni a jegyző.
2021. jan. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Rendben majd beírom. Ma már beszéltem a jegyzővel aki segített, milyen bizonyítékok kellenek.
2021. jan. 29. 18:02
 13/17 anonim ***** válasza:

A foldhivatalba idopontot kersz. Betekinteshez. Idopontra erkezel es ingyen betekintesz az adott cimre. Emele ajto szamot tudd!!!!!!

Kiirod a tulaj nevet anyja nevet szuletesi datumat a foldhivatal nyilvantartasabol. Sot a tulaj cimet is. Ahol valszeg lakik jelenleg.

Aztan postai tertivevenyes levelet irsz a keruleti jegyzonek.


Jegyzo kimegy,nyanya nem nyitja ki,akkor rendorrel feltorik a lakast es bemennek felmerni az eletbeszelyes allapotot.


Aztan lezarjak a nyanyanal a vizet illetve hstosagi zar ala kerul a lakas,nyanyat vegre kilakoltatjak.



Maris ird meg a levelet es neten kerj idopontot a foldhivatalba. Telon hetkozben munkaidoben azonnal felveszik.


A levelirasban tudok segiteni . Kulcsszavakat kell ilyenkor odairni:

Szandekos veszelyeztetes

Eletveszely (leeshet a vakolat vki fejere, maradando egeszsegugyi kart okoz a feketepenesz)

Peneszfolt

Statikai allapotromlas( lepcsohazban is: osztatlan kozos tulsjdon,a haz osszes lakoja veszelyeztetett)

Szandekos karokozas

Gondatlan veszelyeztetese a nyanyanak. Nektek. Barmikor leszakadhat egy darab vakolat es a fejetekre eshet esetlegesen halalt okozva. A sajat es csaladtagjaid rokonaid halalaert nem vallalod a felelosseget.



Na ezekre ugranak a hatosagok. Mert a leveled utan mar ok lesznek a felelosek a hslalesetert.


Nalunk ilyen miatt adta el a zsido srac a lakasat gyorsan,mert sajnalt kolteni vizcsocserere. Jo kulcsszavakat irtam.

2021. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Irj privatot. Ingyen segitek a leveled kiegesziteni stb. H hatasos legyen.


Ha van sok kisgyerek ovoda vagy ceg ahova sok igyfel jar,az sulyosbito tenyezo!!!!

2021. jan. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Jegyzőhöz beadtam a birtokvédelmet, de három hétig semmi nem volt. Aztán egyszer amikor hallottam hogy járkálnak fölöttem, felmentem és most más hangot megütve elmondtam a csávónak, hogy be fogom perelni, és tudom minden adatát ahhoz hogy megtegyem, és készüljön fel a hosszú bíróságra járásra. Egy nap múlva hívott a közös képviselő, hogy beleegyezik abba hogy bemenjenek a lakásba. Három nappal ezután meghalt a néni, mert állítólag végstádiumú rákja volt és nem is 90 hanem már 100 éves is elmúlt. Közben a vízfolt elérte a mennyezeti lámpát és onnan is elkezdett csöpögni.

A jegyző azóta sem hozott határozatot, ennek már vagy két hónapja, de nem is csinált semmit, senkit nem hívott fel, nem jöttek ki, semmi. Végül megírtam neki hogy meghalt a néni és végül kijavíttatták a hibát. Erre sem reagált. Az biztos, hogy megkapta a beadványomat, mert elektronikusan adtam be és láttam hogy letöltötték és továbbították.

Ennyi, end of story. Tanulság: nem számíthatsz a hatóságra, a törvényekre és a jogra. Legközelebb ha ilyen helyzetbe kerülök, első szóbeli figyelmeztetés után ügyvédi levél jön, aztán perelek.

2021. márc. 22. 16:05
 16/17 anonim ***** válasza:
Volt felelősségbiztosítása a felső lakónak? Mert akkor a te károdat is fizetnie kell a biztosítójának, hiszen ők okozták.
2021. márc. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szerencsére a káromat fedezi a ház biztosítója, mert kiderült hogy közös cső volt megtörve.

De ha az első alkalommal együttműködik ez a paraszt, akkor nekem nem kell itt a kovid közepén egy komplett festő- és kőművesbrigádot kerülgetni a lakásomban... nagyon pipa vagyok még mindig.

2021. márc. 22. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!