Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindkét szülő súlyosabb...

Mindkét szülő súlyosabb megbírságolása után a gyámügy ellenőrizni fogja a családot?

Figyelt kérdés
Ismerős 3 gyerekes házaspár járt úgy, hogy maszkviselés elmulasztása miatt fejenként 230 ezer forintos bírságot kaptak, mert anélkül sétáltak itt a belvárosban. Apuka munkanélküli október óta. Ott a helyszínen nem ismerték el, apuka még hőzöngött is a rendőrökkel. Ma kapták meg a csekket, és a nő kétségbe van most esve, és neki mondta egy ismerőse, hogy készüljenek arra, hogy a gyámügy ki fog menni vizsgálódni. Providentet akarnak felvenni most a bírság kifizetésére. Mennyi ebből az igazság? Hátha itt lesz olyan, aki jobban ért ezekhez, mint én.

2021. jan. 14. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha más rendben van, nincs miért aggódni. Két szablytalankodó szülő pedig nem arról árulkodik, hogy minden cool. Providentet felejtse el, próbáljanak meg méltányosságból részletfizetést kérni a büntire. gratula nekik.
2021. jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is "gratula", hőzöngés nélkül lehet megúszták volna ejnye-bejnyével vagy 5-10 ezer forinttal. Csajnak meg is mondtam.


Még mindig sokan nem fogják fel, hogy egy sor megszokott dolog komoly szabálysértés lett.

2021. jan. 14. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Tehát azt mondta egy ismerős higy szerinte. De mi köze a gyámügynek ahhoz hogy a szülők szabálysértést követték el?

Másodszor ebben az esetben szerintem is lehet kérni részletfizetét. Szólhatna nekik valaki higy emeljék fel a telefont és kérdezzék meg. A providenttel csak nagyobb adóságba fognak keveredni.

Ja és szerintem (tehát nem biztos hogy igaz) ezt a nagy büntetést azért is kaphatták mert nem ez az első eset hogy nem vették fel. Tehát egy mosható maszkra is rábeszélhetné őket valaki. Csak mert ezt a gyerekek is meg fogják szívni. Így sincs szülőknek munkája erre még ez is.

2021. jan. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha a fater úgy is munkanélküli, közérdekű munkával is ledolgozhatja a büntetést, a provident a létező legdrágább hitel.
2021. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!