Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hálapénz törvényt ki lehet...

A hálapénz törvényt ki lehet kerülni?

Figyelt kérdés

Tehát illegális adni és elfogadni..


De mi van ha én egy szülés vagy egy műtét előtt elhívom az orvost egy kávéra és mint "barát" szépen oda adom neki a pénzt. Ez így teljesen legális nem?



2021. jan. 25. 13:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%
Én továbbra is fogok adni pénzt a dokinak, a fiam orvos, ha reggel megy felkelek és adok neki aprót kávéra. Mondom mindig, hogy "tessék füles hálapénz".
2021. jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen rosszul keres, hogy a szüleinek kell támogatni őt?
2021. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%
Hozzátartozót nem KEZELHET egy orvos, ezt tiltja az orvosi etika.
2021. jan. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Miért ne kezelhetne? Én erről még soha nem hallottam... elhiszem, hogy igaz de szerintem elég furcsa és hülyeség


Mármint egy műtétnél lehet nem tudsz tisztán gondolkodni ha egy szeretted van ott, de pl. Egy allergológus vagy bőrgyógyász miért ne kezelhetne egy családtagot?

2021. jan. 25. 19:55
 15/22 anonim ***** válasza:
Eddig sem úgy volt szokás adni, hogy lebegtetni mindenki előtt, aztán itt van, mikor senki se lát ugyanúgy a zsebbe elhet csúsztatni a borítékot, és ha csak ketten tudnak róla, akkor vajon ki jelentené fel őket.
2021. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
15: ha nem ismeri a doki a pácienst, akkor nem fogja megkockáztatni, hogy esetleg beépített ember legyen. Ha visszajáró beteg, ismeri, akkor mehet majd a hálapénz.
2021. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Gondolom azért elég nehéz lenne úgymond beépített próba ügynököt betenni pl egy vakbélműtétre vagy ilyesmire.
2021. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Lassan kihal egyébként a hálapénzes generáció. Nyilván az nem várható el senkitől, hogy a főnökét jelentgesse fel, de ha ő maga nem fogad el, az épp elég.
2021. jan. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17: azért vannak kreatív megoldások: [link]
2021. jan. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
29%

Most már lebuksz, mert provokálhatnak is, s ha beugrasz, akkor eltiltanak a hivatásodtól és mész börtönbe.

Amúgy visszatartó az is, hogy aki ad, ugyanolyan bűncselekményt követ el, mint aki kér és/vagy elfogad.

Most lesz akkora fizetésük az orvosoknak, hogy pofa be.

2021. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!