Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A mostani helyzetben a polgári...

A mostani helyzetben a polgári esküvőn hány fő vehet részt? A testvérek párjai mehetnek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 29. 23:59
 1/7 2*Sü ***** válasza:
65%

Az esküvőn – polgárin is, egyházin is – a következő lehetnek jelen:

- a szertartás vezetője, illetve az anyakönyvvezető,

- a házasulók,

- a tanúk,

- a házasulók szülei, nagyszülei, testvérei, gyerekei.


A testvérek párjai nincs a felsorolásban, tehát ők nem.


Lakodalom megtartása kifejezetten tilos, de már csak azért sem lenne lehetséges, mert amúgy is zárva vannak az éttermek. Családi, otthoni környezetben lehet ünnepelni, viszont arra is vonatkozik az a szabály, hogy a családi vagy magánrendezvényeken az egyidejűleg jelenlévők száma nem haladhatja meg a tíz főt.

2021. jan. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2*Sü ***** válasza:
Ja és az esküvőn csak a meghatározott személyekre van korlátozás, a létszámra nincs korlátozás. Ha 4 szülő, 8 nagyszülő, meg 23 testvér, meg 8 gyerek jelenik meg, az is oké.
2021. jan. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Unokatestvéremék megtartották a lagzit. Összegyűltünk náluk simán annyian mint egy rendes lagzin.(nagy ház,terasz,kert) Ez még november 16.-án volt,nem tudom akkor ez a rendelet érvényben volt e de nem volt semmi gond. Az idő is jó volt.
2021. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De amúgy ha lagzin gondolkoztok akkor én legkorábban júniusra terveznék max májusra mert addigra kinyitnak az éttermek és a templomi esküvőn se lesz létszámkorlát.
2021. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 2*Sü ***** válasza:

> Ez még november 16.-án volt,nem tudom akkor ez a rendelet érvényben volt e


Igen, a korlátozás november 11-től lépett érvénybe.


> Unokatestvéremék megtartották a lagzit. Összegyűltünk náluk simán annyian mint egy rendes lagzin.(nagy ház,terasz,kert)


Lehet, hogy senki nem hívta ki rátok a rendőröket, de attól ez még jogszabályellenes. Nyilván jogszabályokat áthágva mindent lehet, bankot rabolni, meg embert ölni is. A kérdésnek a jogszabályok szempontjából van értelme.


> De amúgy ha lagzin gondolkoztok akkor én legkorábban júniusra terveznék max májusra mert addigra kinyitnak az éttermek és a templomi esküvőn se lesz létszámkorlát.


Reálisnak tűnő prognózis, de mérget azért nem vennék rá.

2021. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy semmi hogy egy baráti,családi, összejövetelt,lakodalmat, ami egyszer van jó esetben az életben, összehasonlítod az emberöléssel vagy bankrablással :DD


"Lehet, hogy senki nem hívta ki rátok a rendőröket"


Tudod falun nem szokás felnyomni a szomszédot, főleg ha nem történt rendzavarás, pl csendháborítás.


Hallottál te a magánterületet megillető jogokról? Ha nem tűnt volna fel a 21.században vagyunk és nem valami elcseszett autoriter korszakban.

2021. febr. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én úgy tudum a fotóst még beengedik azért, ha van. (plusszba) 😅
2021. febr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!