Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Más facebook profilján engem...

Más facebook profilján engem ábrázoló képek vannak, törölni szeretném. Hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Törölni szeretnék olyan képeket magamról,/ összejövetelen készültek/ amik zavarnak más facebook profilján. Megjelölve nem vagyok, hogy ő maga törli, az lehetetlen mert nem hajlandó rá..

Mitévő legyek? Természetesen jelentettem moderátoroknak, de mit sem ér, ugye nem sért semmi alapelvet :-(


2021. febr. 3. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

GDPR-t sért, ha személyes adatot nem törölnek a kérésedre. Írj a Facebook adatvédelmi tisztviselőjének, és kérd a törlést, és mondd, hogy az adatvédelmi biztoshoz fordulsz, ha nem teljesítik:


[link]

2021. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy külön help oldal erre az esetre:


[link]

2021. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, remélem segít :-) mén a zöld pacsi :-)


Ha nem akkor Zuckenbergnek kell írni :-) :-)

2021. febr. 3. 18:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Hát valamely képet törölték, valamely képet meg az Istenért sem akarnak!
2021. febr. 8. 15:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondták, hogy miért nem?
2021. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ezt írták:


Üdvözöljük!


Gondosan áttekintettük az Európai Unió általános adatvédelmi rendeletére hivatkozva benyújtott törlési kérését bizonyos személyes adataira vonatkozóan, és az Ön által részünkre beküldött információ mérlegelése után úgy látjuk, hogy a GDPR 17(1) cikke szerinti egyetlen jogszerű indok sem támasztja alá kérését.


Ezért nem tudunk további intézkedéseket tenni kérésével kapcsolatban az Ön által részünkre továbbított információ alapján. Ha szeretné, hogy további mérlegelésnek vessük alá kérését, megadhat további részleteket azzal az egy vagy több indokkal kapcsolatban, amely(ek) alapján szeretné kérni a szóban forgó tartalom törlését.


Önnek jogában áll felvenni a kapcsolatot a Facebook fő felügyeleti hatóságával, az ír adatvédelmi hatósággal is (lásd: [link] Emellett jogában áll felvenni a kapcsolatot a helyi adatvédelmi hatósággal, illetve bírósági keresetet indítani panasza kivizsgálása céljából.

2021. febr. 8. 15:25
 7/14 anonim ***** válasza:
Megkeresheted a magyar adatvédelmi hatóságot, hogy mondjanak véleményt erről az esetről. Ha téged támasztanak alá, akkor ők megkereshetik az ír hatóságot, hogy intézkedjen. Próbáld meg.
2021. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Nem tudom, és ha a képeket állandóan minduntalan jelentem, az is lehet megunják, és tényleg letörlik.. vagy ezeket nem érdekli?
2021. febr. 8. 15:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ha sokszor jelentesz úgy, hogy nem fogadják el, akkor lehet, hogy egyből a kukába küldik a jelentéseidet.


Érdemesebb lehet inkább a hatóságot megkérdezni, hogy mi a véleményük, megér-e egy beadványt:


[link]

2021. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Maximum a megjelölést tudod rajta eltávolítani, és jelenteni tudod de nem nagy esély van rá hogy elbírálják
2021. febr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!