Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan (ismeretlen) nőszeméllyel aki 2-3 üzenetváltásban kiprovokálja az embert és még utána ő fenyeget feljelentéssel zaklatásra hivatkozva?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 23:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Én írtam neki először. Az első üzenetem viccesre vette, a másodikban már provokált hogy nincs életem hogy ilyen hülyeség miatt írtam neki, a harmadikban pedig már tovább sérteget és fenyeget ha megint írok neki följelent. Természetesen írtam neki, mert egyszerűen provokálja hogy reagáljak az írására.
2021. febr. 4. 23:22
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne zaklasd
2021. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A "provokálás" legális, a zaklatás nem az. Lehetne annyi eszed, hogy a nyilvánvaló csapdába nem sétálsz bele.
2021. febr. 5. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom sapka sincs rajta.
2021. febr. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

"provokált hogy nincs életem"


Különben ez meg becsületsértés. Persze épp annyira nevetséges vagy te is mint ő szóval szerintem összeillenétek.

2021. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A becsületsértést mások előtt kell elkövetni. A zaklatásnak nincs ilyen feltétele.

Kérdező!

Ha valaki azt írja, hogy ne zaklasd, akkor ott a vége.

Ha továbbra is próbálsz vele kapcsolatot létesíteni, az már bűncselekmény. Ennyi.

2021. febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hat szerintem nem, mert nem mindegy hogyan fogalmaz. Az o irasabol egyaltalan nem derult ki hogy zavartam eddig. Plusz az elso szerintem az hogy LETILT, es ha utana ha masik uton irok neki akkor oke, azt megertem. De igy hogy lefikaz es utana benyogi hogyha megint irok neki akkor feljelent, anelkul hogy visszafikazhassam ot.
2021. febr. 5. 09:38
 8/12 anonim ***** válasza:
5%

#6 Nem nem, a nyilvánosság csak súlyosbító körülmény:


Btk. 227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben


[...]


b) nagy nyilvánosság előtt


[...]


Tehát igen, becsületsértés volt. Persze ahogy mondtam nevetséges az egész, mind a két szereplő :D

2021. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem nyilvanosan tortent, privat e-mail.
2021. febr. 5. 09:42
 10/12 A kérdező kommentje:

Na jo leirom az esetet nagyvonalakban! Vasarolni akartam tole valamit, de nem tetszett az ara. Ezt ki is fejeztem neki egy uzenetben. Amire o valaszolt flegman. Erre irtam neki valami olyasmit hogy "na akkor jol van ha te ilyen jol tudod akkor bla bla".

Utana sikerult megvennem a termeket mastol harmadannyi penzert, amivel eldicsekedtem neki. Amire elmondta hogy milyen szart vettem mert az ove jobb es hogy keri ne irjak mert bajom lesz mert tudja az IP cimem vagy esetleg foljelent. Nevetseges szerintem.

2021. febr. 5. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!