Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladok egy segédmotort, az...

Ha eladok egy segédmotort, az uj tulajdonostol ellopjak, s a kerdesemre hogy tett e feljelentest, csak legyint, hogy ugyse talaljak meg, s erre meghirdetem mintha tőlem loptak volna el, visszakapom, de kiderul a turpissag azert mi jár?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 09:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladtad és már nem a tiéd, mit érdekel hogy mit csinál vagy nem csinál vele az új tulaj? Ha megvette, akkor már az övé...
2021. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Így leírva ez sima csalásnak hangzik, amit börtönnel büntethetnek.
2021. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehát eladtad valakinek, aztán visszaloptad, mivel nálad maradtak a tartalék kulcsok, és a címet is tudtad, és ez szerinted rendben van.

Ha az új tulaj észreveszi, akkor a csalás-lopás egy minősített esete lesz, ami reméljük több lesz mint egy ejnye-bejnye pénzbírság.

2021. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Lopást nem követnél el vele, de a orgazdaság és/vagy csalás törvényi tényállását szerintem kimeríti. Ezekért olyan két évig tartó szabadságvesztés jár, bár a dolog értékétől is függ.
2021. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal hogy eladta, egyidejűleg a tulajdonjogot is átruházta. Más tulajdonának elvétele pedig lopás.
2021. febr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Viszont ő igazából nem vette el más tulajdonát, ezt azt tette meg aki ellopta. A BTK szerint aki lopásból, csalásból stb származó dolgot megszerez, orgazdaságot követ el.
2021. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ja,jajaj..leragadtál annál a mesénél, hogy eladott valakinek valamit, aztán egy harmadik személy ellopja, és fondorlatos úton visszakerül az eredeti eladóhoz, aki merő figyelmetlenségből megtartja magának, és nem adja oda a jogos tulajdonosának. Van az az ocam-borotvája dolog, hogy ha egy eseményt megmagyarázhatsz egyszerűen, akkor nem kell különleges effektusokat, történéseket belekeverni. Ebben a szituban annyi a hihetetlen egybeesés, szerencse, véletlen, hogy nem életszerű. Sokkal valószínűbb az, hogy az eladó-tolvaj-megtaláló egy és ugyan az a személy. Orgazdaságot pedig saját sérelmére vagy hasznára senki sem tud elkövetni.
2021. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"erre meghirdetem mintha tőlem loptak volna el" - ez csalas


"visszakapom" - mivel nem a tied hanem lopott, ezert ez orgazdasag


"kiderul a turpissag" - innentol mar te is tolvaj vagy, hiszen tudtad, hogy nem a tied es meg is megtartottad

2021. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ebben simán igazad is lehet, de én abból indultam ki, amit leírt. Márpedig aszerint az áll fenn amit írtam.
2021. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Még lehet a történetben egy csavar, mégpedig az, hogy nem ő saját kezűleg lopja vissza a motort, hanem megbíz valaki mást. Ekkor felbujtó is lesz, amit jobban büntetnek mint magát a lopást, ami lehet hogy az értékhatár miatt csak szabálysértés lenne.
2021. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!