Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladok egy segédmotort, az...

Ha eladok egy segédmotort, az uj tulajdonostol ellopjak, s a kerdesemre hogy tett e feljelentest, csak legyint, hogy ugyse talaljak meg, s erre meghirdetem mintha tőlem loptak volna el, visszakapom, de kiderul a turpissag azert mi jár?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 09:46
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Elirtam a szot. Nem meghirdetem hanem feljelentest teszek. Nekem a rendorseg adná vissza akik a tolvajtol vennek el. A rendőrség altal visszadott motor tiszta orgazdasag nincs azonban az egesz priblemas kerdes mi ennek a neve es a buntetese
2021. febr. 14. 11:49
 12/29 A kérdező kommentje:
Hetes tizes maradjunk a kerdes temahanal, ne kepzeljetek ide mindenfele mast
2021. febr. 14. 11:51
 13/29 anonim ***** válasza:
Maradjunk,de szerintem sem életszerű. Tehát,ha egy segédmotor tulajdonjogát átruháztam. Vagyis,ha adásvételivel eladtam,akkor miért fontos nekem,hogy az új tulajdonos tesz-e rendőrségi feljelentést a saját tulajdona érdekében?? A konkrét esetben, ha csak szóbeli szerződés volt,tanuk nélkül,akkor papíron,ön maradt a tulajdonos. Ezáltal,csak ön tehet rendőrségi feljelentést. Amennyiben megtalálják a segédmotort,akkor önnek,a TULAJDONOSNAK fogják visszaadni. A tulajdonjogot,azzal az adásvételivel tudja bizonyítani,amivel vette. Nincs turpisság,a rendőrség,jegyzőkönyv kíséretében adja vissza. Vagyis tiszta a tulajdonjog kérdése. Ettől még,ha megtalálják és önnek visszaadják,amit valójában egyszer már papír nélkül eladott,akkor vagy a motort vagy a pénzt illik visszaadni. Még akkor is,ha az ön vevője,nem tud tulajdonjogot igazolni. Persze,ha adásvételivel adta el,akkor miért érdekes,hogy az új tulaj,tesz-e rendőrségi feljelentést? Nem tűnik életszerűnek,hogy az eladó,akit kifizettek,aggódik az egykori,eladott járműve iránt.
2021. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem is errol van szo. Nem aggodas tortenik hanem feljelentes. A kettonek nincs kapcsolata aggodast feljelentes nelkul is lehet tenni. Annak sincs jelentosege hogy irasbeli vagy szobeli adasveteli szerzodes készült. Hogy nem életszerű? Ennel sokkal nagyobb stiklik is tortennek majd pont ez nem eletszeru? Vagy a nagyobb stiklik se azok?


Az hogy az uj tulajdonos tett e feljelentes vagy nem, igencsak fontos, mert ha tett akkor egy ilyen huzas egyenes ut a bortonbe. Erre epul az egesz, hogy nem történt feljelentes.

2021. febr. 15. 07:12
 15/29 anonim ***** válasza:
Bizony,van különbség. Hiszen,egy tanuk nélküli adásvétel,akár meg nem történt is lehet,avval a kiskapuval,hogy vicceltem.Írásbeli esetén,aki a tulajdonos,az tehet feljelentést és annak adja vissza a rendőrség,a megtalált járművet.Az,hogy aggódni bárki,bármiért tud,igaz.A jelen esetet,többen,nem értjük.Vagyis,ha adásvételivel eladta,akkor miért érdekes,hogy az új tulaj,tesz-e feljelentést? Amennyiben,csak az az adásvételi van,amivel ön vette,akkor ön a tulaj,így,ha megtalálják,önnek adják vissza.Stiklit ír,de a hetes,tizes feltételezéseit,visszautasítja. Szóval,a lényeg az,hogy a TULAJDONOS részére,jegyzőkönyv mellett adja vissza a rendőrség a megtalált járművet. Nincs stikli,de fontos,hogy az új tulaj,tesz-e feljelentést. Ez tény. Miért fontos ez önnek? Ez kérdés.
2021. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Meg kene vegre erteni hogy itt nem tortent az uj tuladonos reszerol feljelentes, a rendorseg pedig nem latja az adasveteli szerzodest ezert mindegy hogy van e vagy nincs es jogy ha van hany tanu van rajta.
2021. febr. 23. 09:12
 17/29 A kérdező kommentje:

Azert nem ertitek mert nem olvastatok el rendesen vagy ha igen, ertelmezesi gondjaitok vannak. Elobb leirtam ujra hatha az segit bar ujbolibl leirassal olvasasi nehezseg nem szunik meg.


A feltelezeseket azert utasitom vissza mert nem részei a kerdesnek.


Nem nekem fontos hogy az uj tulajdonos tesz e feljelentest hanem az eset szempontjabol fontos. Ha ugyanis nembtesz akkor a rendorseg nem fog tudni se az ő leterol se az adasvetel leterol se magarol az irott szerzodesrol se akarhany tanu is van rajta. De mar ezt is leirtam tartok tole most is feleslegesen mert az alapokkal nem vagytok tisztaban.

2021. febr. 23. 09:17
 18/29 anonim ***** válasza:
Miért nem fogod már fel a csökött agyaddal, hogy egy bűn nem attól lesz bűn hogy kiderül, hanem attól hogy elkövetik. A részletekbe nem megyek bele mert ahhoz hogy megértsed legalább egy csepp morális érzékenység szükséges, aminek te totálisan híján vagy. Ha találsz egy pénztárcát, az sem a tiéd, bármennyire örülsz a benne levő pénznek, és még adásvételi sem volt róla hogy egyszer a tied volt.
2021. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Önnek kéne végre megérteni,hogy aki a tulajdonos,az tehet feljelentést.A rendőrségnek,látnia kell a tulajdonjogot bizonyító iratot,jelen esetben,az adásvételit,meg azt,hogy be van fizetve a kötelező biztosítás. Ennek hiányában,mi alapján nyomozzon??? Azt olvasom,hogy az új tulaj,nem tett feljelentést. Vagyis eladta,a vételárat megkapta. Miért fontos önnek,hogy az új tulaj,milyen károkat szenvedett?? Vélhetően,a többiek nevében is írhatom,hogy amikor eladunk egy járművet,a vételárat megkaptuk,akkor nincs jelentősége,hogy az új tulaj,mit tesz vele.Felőlem a máltaiaknak,a vöröskeresztnek,de akár a migránsoknak is adhatja,de akár drágábban vagy olcsóbban még el is adhatja. Nézzük másképp! Amikor az új tulaj,kötelező biztosítást kötött,akkor a biztosító leellenőrizte az adásvételit,majd biztosítást kötött az új tulajdonossal,a túlfizetést,visszautalta önnek. Vagyis,nem ön a tulaj.Amennyiben,nem kötött biztosítást az új tulaj,meg adásvételi sincs,ön a tulajdonos. Hogy írjam még,hogy feljelentést,csak a tulajdonos,illetve jogi képviselője tehet??
2021. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
18 as nem az volt a kerdes hogy bun e. Olvasd el inkabb a kerdeseket s legfokepp ertelmezd, miott valaszolsz. Szemelyeskedes becsmerles helyett inkabb ezzel kellene foglalkoznod.
2021. febr. 24. 04:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!