Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha eladok egy segédmotort, az...

Ha eladok egy segédmotort, az uj tulajdonostol ellopjak, s a kerdesemre hogy tett e feljelentest, csak legyint, hogy ugyse talaljak meg, s erre meghirdetem mintha tőlem loptak volna el, visszakapom, de kiderul a turpissag azert mi jár?

Figyelt kérdés
2021. febr. 14. 09:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ha nem hasznalja akkor nem kell biztositas a tobbi pedig megvan egy korabbi tulajdonosnak is. Nem volt irva hogy fontos milyen károkat szenvedett. Nem hulyesegeket kellene kitalalni ertelmezes helyett. Van jelentosege mert ha tett feljelentest akkor az egyenes ut a bortonbe. De ha szeretsz ott lenni akkor nosza. Es nem is eladasrol hanem ellopasrol van szo. Az se volt kerdes hogy eladas utan en vagyok e a tulaj. Adasveteli van, hisz egyszer en is megvettem.
2021. febr. 24. 05:01
 22/29 A kérdező kommentje:
Miért nem látjátok inkább be hogy megy nektek a szövegértelmezés? Mindenkinek jobb lenne ha nem erőltetnétek.
2021. febr. 24. 05:06
 23/29 anonim ***** válasza:
Valóban,gondjaink voltak és vannak a történetének értelmezésével.A történet szerint,eladott egy segédmotort,amit az új tulajtól elloptak.Az új tulajnak,nem fontos,ami önnek igen,vagyis,hogy történjen rendőrségi feljelentés. MIÉRT?? Továbbá,vitat egy Jogszabályi Rendelkezést.Vagyis,az üzembentartó Köteles biztosítást kötni.Igen segédmotoros kerékpárra is.Azért hívják úgy,hogy Kötelező Biztosítás.Rendőrségi feljelentést pedig,csakis és kizárólag,a tulajdonos tehet. Az ön logikája alapján,én is tehetnék feljelentést a segédmotor tulajdonosa helyett,mert én sem vagyok tulajdonos. Ugyanis,ha eladta a saját tulajdonát képező segédmotort,akkor onnan kezdve,ön NEM tulajdonos. Az,hogy időnként megállunk a megállni tilos tábla alatt,az stikli,de életszerű,az ön története,nem.
2021. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Remenytelenek vagy.

Maradjunk annyiban hogy csak annak erdemes irnia akinek az eddig leirtak alapjan sikerult ertelmeznie. Akinek nem annak ugyse menne ezutan se.

2021. febr. 26. 12:17
 25/29 anonim ***** válasza:
Inkább abban maradjunk,hogy az ön készülékében van a hiba vagy valamilyen teszt. Valóban értelmezhetetlen,mert ahogy ön a történetet,majd a kérdést is írta, életszerűtlen az egész.Továbbá,tele van hejessírási hibákkal. Amennyiben,nem tudja értelmezni,akkor is csak a tulajdonos tehet rendőrségi feljelentést,továbbá,kötelező,egy nem használt járműre is biztosítást kötni!Ennek ellenére,ha úgy tesz feljelentést,hogy a jármű,nem az öné,de úgy állítja be,mintha. Akkor bizony,a Hatóság Félrevezetése miatt,eljárást fognak ön ellen indítani.Lehet belőle,felfüggesztett börtönbüntetés. Egyébként,a kommentje,igaz,csakhogy nem mi,hanem ön a reménytelen.
2021. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nem az en keszulekem nem tud alapveto dolgokat ertelmezni. Az meg hogy kell kotelezo csak egy dolog. Lopni gyilkolni se szabad, megis vannak tolvajok es gyilkosok.
2021. márc. 2. 10:28
 27/29 anonim ***** válasza:
A Kötelező Biztosítást,lehet be nem fizetni,csakhogy amikor az új tulaj bejelenti és biztosítást köt,akkor a MABISZ nyilvántartásából,ki fog derülni,hogy több hónapon,esetleg éven keresztül,nem volt kötve a motorra kötelező,így a régi tulajjal fognak Fedezetlenségi Díjat fizettetni,utólag. Ennek összege,minimum 100 forint.Naponta. Valóban vannak tolvajok és gyilkosok,akiket,amikor a Törvény Keze utóléri,akkor szankcionálja. Vagyis, az ön esetében is,amikor majd kiderül,akkor fogják a régi tulajt szankcióval sújtani A többit már több alkalommal kifejtettem. Rajtam kívül,többen is reagáltak. Az lehet,hogy mi nem tudjuk értelmezni,de ennyien? Szóval,valószínűleg,az ön készülékében kell a hibát keresni!
2021. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Ha ő nem kotott azert nem engem szancionalnak. Itt a szovegertesnel komolyabb gondok is vannak
2021. márc. 2. 17:12
 29/29 A kérdező kommentje:
" Rajtam kívül,többen is reagáltak. Az lehet,hogy mi nem tudjuk értelmezni,de ennyien?" itt eleg magas ennek az aranya igy egyaltalan nem meglepo. Raadasul amit teszel, az csak egy ervelesi hiba. Kulon neve is van.
2021. márc. 3. 07:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!