Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek,...

Milyen jogi lépéseket tehetek, ha folyamatosan megbuktat a tanár ?

Figyelt kérdés
Diszlexiám van. Valamiért nem megy úgy a matek, ahogyan kellene. A problémám az, hogy szakmunkásképzőbe jelentkeztem és kijártam a háromévet, és a gyakorlati vizsgát is sikeresen letettem. Szóbeli nem volt a vírus miatt. Írásbelin, ahol a matek lényeges szerepet játszott, azonban nem engedtek át. Kétszer is megbukgattak. És ha harmadjára is megfognak nem lesz több esélyem attól az iskolától megkapni a szakmunkás bizonyítványt. De a nevetséges az egészben, hogy törvényileg nem kaphatok szakmaiszámítás alól felmentést( vagy is írásbeli alól sem ) De az a nevetséges, ha egy más cégnél tenném le a szakképesítést, akkor röpke kb kétszázezer - ötszázezerért, odaadnák úgy, hogy nem számít hogy nem menne a matek.(ezt onnan tudom hogy beszéltem emberekkel ez ügyben) Ez egy vicc! Nincs százezrem, sem a szüleimnek erre. Az iskola, ahol ingyenesen oda tudnák adni a szakot, nem adják oda mert nem megy a matek. Egy random cég mely tanfolyamot indít, matektudás nélkül, oda adná a szakot... Szóval én nem is értem... Nem gondolom hogy ezt a tanárok megtehetik az iskolában. Felmerül a korepetálás lehetősége, és el is fogok járni. De őszintén.. ha három év alatt + általános éveim alatt nem voltak képesek megtanítani a matekot, illetve én nem tudtam úgy elsajátítani a matekok, akkor mit érek el a korepetációval ? Ennél még az is jobb ha kirúgtak volna és nem hagyják kijárni a háromévet, és ha most megbuktatnak harmadjára is. Nem lesz szakmám, és oda lett három év.... Ezt megtehetik?

2021. febr. 18. 21:02
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Illetve mondom még egyszer: Én a gyakorlatirészt sikeresen letettem.
2021. febr. 18. 21:17
 12/54 A kérdező kommentje:
Szóval tiszta a lelkiismeretem
2021. febr. 18. 21:17
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben számold ki, hogy mekkora értékvesztést jelentene az oklevél hiánya, mennyibe kerülne ez a harmadik próbálkozás és mennyibe, hacsak megveszed egy cégtől.


Aztán ennek tükrében határozd meg, melyik jelentené a veszteségminimalizálást, vagy épp a maximális hasznot és dönts. A megadod információk birtokában csak ennyit tudok tanácsolni.

2021. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
92%
Mi az szakmád?
2021. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
81%

Igen, az fontos, hogy milyen szakmában dolgozna valaki számolási képtelenséggel.

Ha tényleg lehetne, rá kéne íratni a szakmunkás-bizonyítványra, hogy matematika felmentéssel érvényes.

2021. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, a lényeget nem írtad, le hogy milyen szakmát tanulsz.

Azzal ne mentegesd magad, hogy lenne aki hajlandó pénzért csalni és hagyná, hogy valaki megvegye a szakképesítést úgy hogy valójában nem szerzi meg a szükséges tudást hozzá előtte. Éppen így a tanárodat, iskoládat ne hibáztasd amiatt, mert ők meg nem akarnak csalni.

Próbálj meg olyan megoldást keresni amivel te is meg tudod oldani a feladatodat. A diszlexia nem a számolásban hanem az olvasásban okoz nehézséget, egy diszlexiás lehet tökéletesen jó matekos. Abban kell neked segítség, hogy felolvassák a feladatot és szóban vagy részben szóban oldhasd meg, megmutatva hogy számolni, a feladatot elvégez ni képes vagy, csak az olvasással van gondod. A diszlexia nem egy szégyellni való dolog vagy egy betegség, az egy állapot, mint ahogy valaki balkezes vagy hogy színtévesztő.

Azonban a szakmádat ismernünk kellene hogy meg tudjuk ítélni mennyire fontos hozzá a matek. lehet hogy a gyakorlatot jól el tudtad sajátítani, de nyilván kell a matematika is hozzá, hogy valóban szakember lehess, ne csak egy betanított munkás aki megcsinálja amit a másik kiszámolt vagy kimért. Én vegyész vagyok és abban a szakmában a színlátás elengedhetetlen, aki színvak vagy színtévesztő azt elvileg nem is veszik fel. Az egyetemre azonban az egyik társam mégis bekerült színtévesztőként és 99%-ban tökéletesen el is tudott végezni minden feladatot. A maradék 1%-ban kellett segítséget kérnie tőlünk, a társaitól. Megcsinálta, mérnök lett és olyan állást keresett magának vegyészként ahol nem kellett ezekkel a színekkel foglalkoznia. De nálunk ez egy megoldható hiányosság volt, mert a modern berendezésekkel már színt is lehet mérni ha szükséges és a vegyiparhoz amúgy mindent meg tudott tanulni. Ha nálad a szakmádnál elengedhetetlen hogy számolni is tudjál, akkor az feltétel kell legyen a vizsgádhoz. A diszlexia nem, mert az olvasásban tud bárki segíteni ha kell, de az elvégzendő feladat utána a te felelősséged lesz.

Szóval mi a szakmád?

2021. febr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi vagyok, milyen szakmáról van szó!


Valami nem teljesen kerek ebben a sztoriban...

Arról persze nem is beszélve, hogy azonnal jogászkodással akarná megoldani..

2021. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
#16: hát igen, pl. egy villanyszerelőnél életveszélyes lehet, ha színvak...
2021. febr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
#16. Csalásról szó sincsen. Pusztán a vizsgán nincs írásbeli ez nem csalás. Ez feltétel de ez pár százezerbe kerül.
2021. febr. 19. 09:38
 20/54 A kérdező kommentje:
#16 de jó tudni hogy szerinted a legtöbb cég csalással adja oda az embernek a szakmunkásit
2021. febr. 19. 09:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!