Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogi lépéseket tehetek,...

Milyen jogi lépéseket tehetek, ha folyamatosan megbuktat a tanár ?

Figyelt kérdés
Diszlexiám van. Valamiért nem megy úgy a matek, ahogyan kellene. A problémám az, hogy szakmunkásképzőbe jelentkeztem és kijártam a háromévet, és a gyakorlati vizsgát is sikeresen letettem. Szóbeli nem volt a vírus miatt. Írásbelin, ahol a matek lényeges szerepet játszott, azonban nem engedtek át. Kétszer is megbukgattak. És ha harmadjára is megfognak nem lesz több esélyem attól az iskolától megkapni a szakmunkás bizonyítványt. De a nevetséges az egészben, hogy törvényileg nem kaphatok szakmaiszámítás alól felmentést( vagy is írásbeli alól sem ) De az a nevetséges, ha egy más cégnél tenném le a szakképesítést, akkor röpke kb kétszázezer - ötszázezerért, odaadnák úgy, hogy nem számít hogy nem menne a matek.(ezt onnan tudom hogy beszéltem emberekkel ez ügyben) Ez egy vicc! Nincs százezrem, sem a szüleimnek erre. Az iskola, ahol ingyenesen oda tudnák adni a szakot, nem adják oda mert nem megy a matek. Egy random cég mely tanfolyamot indít, matektudás nélkül, oda adná a szakot... Szóval én nem is értem... Nem gondolom hogy ezt a tanárok megtehetik az iskolában. Felmerül a korepetálás lehetősége, és el is fogok járni. De őszintén.. ha három év alatt + általános éveim alatt nem voltak képesek megtanítani a matekot, illetve én nem tudtam úgy elsajátítani a matekok, akkor mit érek el a korepetációval ? Ennél még az is jobb ha kirúgtak volna és nem hagyják kijárni a háromévet, és ha most megbuktatnak harmadjára is. Nem lesz szakmám, és oda lett három év.... Ezt megtehetik?

2021. febr. 18. 21:02
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
75%
Akkor megadom a választ: semmilyet
2021. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

4. Ennek fényében simán át mennék a rostán. Hogy bár rossz vagyok matekból. Felmentésem is van belőle ( csak szakmai számítás alól nem lehet). Simán letudnám tenni a szakot pár százezerért úgy, hogy a rossz matekos vagyok.


Akkor egy iskola ahová 3 évig jártam. És 11 év alatt volt matekfelemntesem. Miért nem képes oda adni egy szakmát ? Nem hiszem hogy megtehetik hogy valahova bejárok évekig tanulók. Sőt a többi vizsgát le is teszem sikeresen. De mivel nem megy a matek( mert felmentésem van róla, csak szakmai matek alól nincs mert törvényesen nem lehet, de ez egy cégnél nem számítana pénzért) ezért nem is engednek át

2021. febr. 19. 12:56
 43/54 A kérdező kommentje:
#41. Szomorú hogy a diáknak, ezekszerint jogai nincsenek...
2021. febr. 19. 12:56
 44/54 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tárgy, nem lehet alóla felmentést kapni, te meg képtelen vagy megtanulni. Mit kéne csinálnia a tanárnak? Kitüntetni?
2021. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:
#44 Átengedni :D
2021. febr. 19. 13:46
 46/54 A kérdező kommentje:

Most jön az hogy várhatom el, hogy átengedjenek ?

Ige?

De ha fizetek egy cégnek átengednek ? :D Ez vicc még mindig

2021. febr. 19. 13:48
 47/54 A kérdező kommentje:
#29 ha szerinted csak önigazolást gyártok ( bár ha nem nálam lenne az igazság nem tudnék ilyet csinálni) Akkor szerinted miért nem nekem van igazam ?
2021. febr. 19. 13:50
 48/54 anonim ***** válasza:

Nem, akkor se engednek át, ott mások a feltételek.


Szerintem a tanárnak full igaza van, annyiban van igazad, hogy szólhattak volna előre...

2021. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
Mások a feltételek igaz... de ha lenne több százezrem meg lenne a szak...
2021. febr. 19. 13:52
 50/54 anonim ***** válasza:

Szakképzés nem a közoktatás és a felsőoktatás.

Amikor jelenkeztél akkor le is csekkoltat vagy a szüleit, hogy minden felmentés megfogsz kapni az utolsó vizsgával a képzésen. Nekem volt érettségi évében szakmaivizsgám, amire semmilyen idő pluszt nem kaptam szembe az érettségivel és kaptam az infót, hogy a szakképzésben nem kapok meg minden segítséget vagy valakinél felmentés például vizsgákra. Gyógypedagógus szólt vagy szólnia kell erről előre, általános iskolában legalább. Nekem csak diszlexiám van idő plusz kell, kész. Igaz itt nem számított volna (Word, Excel, Hálózati kvíz, Linux parancssor) csak tudni akarom még is kaphatók meg vagy nem.

2021. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!